Вітражі - чудовий елемент інтер'єру, який можна використовувати для декорування житлового приміщення. Ще в давнину їх застосовували для прикраси кімнат. Багато що залежить від бажання та фантазії господаря будинку, адже в наш час можна втілити в реальність практично будь-які вимоги та задуми.

Коріння історії вітражів сягає дуже далекого минулого. Вже в давнину люди використовували маленькі кольорові шматочки скла для того, щоб створити воістину шедевральні твори, які вражали всіх своєю красою та витонченістю. Як правило, за допомогою вітражів прикрашалися церкви та собори, а також палаци та багаті маєтки.

Сучасні технології у виготовленні вітражів

Зрозуміло, сучасні вітражі мають значні відмінності від їх середньовічних предків. Першопрохідником у галузі зміни способу виробництва вітражів став Луїс Комфорт Тіффані. Він додумався замінити свинцеві прутики фольгою, яка з'єднувалася пайкою. Такий метод дозволяє застосовувати такий декор навіть при виготовленні абажурів та інших дрібних деталей.

Нині технології значно розширилися і зробили великий крок вперед. Спосібом, придуманим вищезгаданим Тіффані, зараз мало хто користується, оскільки їм передбачається виготовлення вітражів вручну. На сьогоднішній день великою популярністю стали користуватися вітражі, що вбудовуються у міжкімнатні двері та меблі. При виготовленні вручну такі вітражі через великі розміри коштували б дуже дорого. Однак, після розробки нових методів виробництва, інтер'єр, який прикрашають вітражами, став доступним для всіх. Для виготовлення використовують різноманітні виробничі методи.

Найекономічніший, найшвидший і тому все більш набираючий популярності спосіб — це метод прямого друку на склі і полімерні вітражі. За допомогою ультрафіолетового випромінювання, без високих температур, виходить практично будь-який малюнок, який тільки можна побажати. Для цього методу зазвичай підходять різні тверді поверхні.

Витражи методом прямой печати на стекле - фото 1

Витражи методом прямой печати на стекле - фото 2

Витражи методом прямой печати на стекле - фото 4

Вітражі в стилі Тіффані

Вітражі, які виготовляють за допомогою такого способу, будуть служити як чудова прикраса для будь-яких меблів, або міжкімнатних дверей. З їхньою допомогою можна прикрасити будь-яке житлове приміщення чи офіс. Коштують такі вироби мало, завдяки чому така прикраса для навколишнього простору є практично всім. Єдиний мінус цієї технології - це відсутні перегородки між скельцями, які використовують у вітражах. Адже перегородки зі свинцю, як у середньовічних вітражах або з міді, як у Тіффані, роблять вітражі унікальними та чарівними. Їм властива якась рельєфність, у чому полягає ще одна їхня відмінність від звичайного зображення на склі.

Витражи в стиле Тиффани - фото 1

Витражи в стиле Тиффани - фото 2

Витражи в стиле Тиффани - фото 34

Якщо вам хочеться як прикрасу використовувати вітражі, які максимально будуть схожі на реальні, роль їх з блиском виконають вітражі, які виготовили при використанні полімерних смол. Зважаючи на те, що технологію та виробництво таких вітражів повністю комп'ютеризували, ви з легкістю можете отримати саме таке зображення, яке хотіли. При використанні спеціальних інструментів на скло треба нанести об'ємний малюнок, який утворює необхідні контури вітража. Простір між контурами заповнюють за допомогою кольорового лаку. Саме так виходять практично справжні вітражі, які вразять вас та оточуючих своєю неповторною та унікальною красою.

При зверненні до згаданої вище технології скло, яке використовують для вітража, що виготовляється, залишається цілим. Завдяки цьому вітражі виконують не лише декоративну функцію, а й здатні витримувати деяке навантаження.

Вітражі були, залишаються і будуть зразками високого стилю та відмінного смаку, що до того ж свідчить і про добробут своїх власників. Це невигадливий спосіб, який допоможе наблизити інтер'єр вашого будинку до середньовічного стилю та урізноманітнити його. Яскраві, кольорові вітражі піднімають настрій та вносять свою особливість в оформлення будь-яких приміщень.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити