Організувати простір невеликого житла набагато складніше, ніж перетворити квартиру. В цьому випадку важливо не завантажувати оформлення масивними елементами, необхідно правильно підібрати фарбування та орнамент шпалер, виконати грамотне зонування. Дизайнери інтер'єру допоможуть розібратися з тим , що не повинно бути у невеликому житлі.
Масивна люстра
Великий дизайнерський світильник – яскравий та мальовничий елемент оформлення, який навряд чи когось залишить байдужим. Він привертає до себе багато уваги, допоможе задати тон і настрій для всього приміщення, даруючи йому вишуканість і елегантність. Ось тільки цього не можна відчути, якщо люстра буде повішена у невеликій кімнаті.
Приміщення виглядатиме невеликим і вузьким, а світильник «з'їсть» вільне місце. Так що в маленьких просторах слід застосувати світлові композиції, закрите підсвічування та декоративне освітлення, завдяки цьому можна збільшити приміщення та підкоригувати дефекти, якщо вони є.
Габаритні візерунки на шпалерах
Дизайнери не рекомендують користуватися великими малюнками. Для невеликого приміщення слід підбирати шпалери з невеликими і не контрастними візерунками, або зробити стіни однобарвними.
Не радять також обклеювати стіни шпалерами із надто великими орнаментами. Але можна перетворити одну поверхню і прикрасити оригінальним орнаментом або малюнком. Наприклад, можна скористатися фотошпалери або розписом. Допускається використання малюнків, якщо стіни будуть поділені горизонтально молдингами. А щоб збільшити повітряний простір приміщення, можна оформити одну з поверхонь, найкраще протилежну вікну, дзеркальною плиткою з фацетом.
Масивне меблювання та перегородки
Слід спробувати якнайкраще відкрити простір, щоб зробити його просторим. Тому краще відмовитися від будівництва перегородок та допоміжних стін. Якщо для оформлення потрібен поділ на зони, то можна скористатися тонами, фактурами або архітектурними рішеннями, наприклад, влаштувати подіум або нішу.
Не слід використовувати закриті фасади в меблювання та міжкімнатних дверях – це сильно завантажує приміщення. Якщо все ж таки не виходить обійтися без перегородок, то слід скористатися скляними конструкціями, це також відноситься і до дверей. Важкі двері ділитимуть простір. У невеликому житлі слід встановити розсувні та скляні двері або зовсім їх не встановлювати.
Меблювання має бути багатофункціональним і візуально легким. Звичайно, масивний антикварний комод виглядатиме шикарно, але в невеликому житлі його гідності, швидше за все, стануть його недоліками. Хорошим варіантом для маленького приміщення стане прозоре меблювання, а також підвісні деталі – полиці, тумбочки, столи, прикріплені на стінах і не мають ніжок для опори.
Темні тони та важкі гардини
Забарвлення відіграють важливу, якщо не ключову роль в оформленні, і якщо будуть підбиратися темні насичені тони, слід розуміти що вони візуально розсіюють світло і поглинають простір. У невеликих квартирках слід не допускати контрастів, очей, що колють. В іншому випадку оформлення не буде легким та комфортним. Тому перевагу слід віддати більш свіжим відтінкам в облицювання стін, меблювання та покриття для підлоги.
Це також стосується і текстилю. Краще підібрати легкі фіранки або повністю зняти їх, щоб впустити в житло світло і повітря.
Невеликі приміщення стильні та актуальні. Квартири-студії стають поширеними у молодих пар та успішних бізнесменів. Тож не слід боятися працювати з маленькими приміщеннями. Просто потрібно застосовувати кілька легких правил, завдяки цьому можна буде зробити приміщення вільним, модним та функціональним.