Електричні розетки мають таку властивість, що їх дуже мало, або вони знаходяться не в тому місці. Як будівництво, так і ремонт – це чудова можливість подумати про планування електричних розеток у будинку чи квартирі.
Уникати подовжувачів
Світло, аудіо та відеотехніка та електропобутові прилади, комп'ютер, планшет і, насамперед, дедалі більша кількість зарядних пристроїв – все це потребує підключення до розетки. Домашній побут показує, що електричної розетки в одному або двох кутах кімнати виразно недостатньо, щоб підключити всі необхідні пристрої. Подовжувачі та трійники є найпоширенішим вирішенням цієї проблеми. Однак вони можуть бути непривабливими, важкодоступними, коли знаходяться за меблями, а заховані під килимом можуть призвести до перегріву або навіть спалаху.
Планування розташування розеток - намалювати схему
Будівництво чи ремонт – гарна можливість правильно спланувати розміщення розеток у приміщенні. Це можна зробити за кілька простих кроків.
1. На поверховому плануванні будинку чи квартири необхідно відзначити місця, де знадобляться розетки для електроживлення побутової техніки, як-от кухонна техніка, побутові прилади, DVD-програвачі, комп'ютери, принтери, фени, пральні машини, лампи та пилососи.
2. Оцінити, скільки пристроїв можна підключити до кожного з цих місць, після чого додати до них ще одну або дві розетки.
3. Встановити принаймні одну подвійну розетку в кутах кожної кімнати.
4. Запланувати розетку для пилососа біля дверей, але на протилежному боці від петель.
5. Якщо у квартирі є довгі стіни, то гарною ідеєю є встановлення додаткових розеток через кожні 2-3 метри.
6. Планування розміщення меблів - розетка, захована за шафою, не знадобиться.
7. (за потреби) Варто інвестувати в кілька USB-роз'ємів та встановити їх у легкодоступних місцях. Їх можна використовувати для заряджання телефонів або планшетів без зарядного пристрою.
Розмістити розетки на потрібній висоті
Звичайно, не всі розетки мають бути на одній висоті. Ось кілька цінних порад:
- На кухні слід встановити розетки приблизно на 10-15 см вище поверхні стільниці, далеко від раковини та крана.
- Розташувати розетки біля дверей (завжди на стороні, протилежній петлям) під вимикачами освітлення.
- За столом з комп'ютером потрібно встановити кілька розеток трохи вище за стільницю, щоб вони були легко доступні і при необхідності можна було б додати ще.
- У житлових кімнатах розетки зазвичай розміщуються на висоті від 15 до 20 см від підлоги. Якщо подумати наперед, то варто поставити їх трохи вище, наприклад, 40-50 см вище за підлогу. З віком сім'ї буде нелегко нахилитися, а розміщення розеток вище зробить їх використання зручнішим для всіх членів сім'ї, як старих, так і молодих.
Використати список електроустаткування
При плануванні розташування та кількості розеток у будинку чи квартирі варто скористатися контрольним списком. Його можна скласти самостійно, але більшість виробників електроустаткування розміщують такі переліки для кожної кімнати на своїх сайтах.