На відміну від звичайних настінних шпалер вони щільніші, оскільки двошарові та з рельєфним тисненням. Завдяки потовщенню і рельєфу, вони маскують всі дефекти стелі і не потребують рівної поверхні.
Термін служби стельових шпалер близько п'ятирічки. А потім їх потрібно буде переклеїти, тому що на їх поверхні за цей час можуть утворитися різні забруднення. Крім того, їх не можна помити, ні пофарбувати. Для цього підійдуть шпалери імпортного виробництва «під фарбування», які реалізуються в рулонах різних розмірів та з величезною різноманітністю фактур. Їх фарбують воднодисперсійною фарбою, що можна робити хоч щорічно (до десяти разів). Наприклад, спочатку холодна свело-блакитна стеля, а потім тепла ніжна персикова або яскраво-червона. Якщо у вас немає часу на забарвлення, то можна відразу придбати шпалери вже потрібного відтінку - від світлих до темних тонів, які можна потім перефарбувати. Шпалери «під фарбування» виробляються також на основі флізеліну, які хороші і як стельові. І в обклеюванні вони простіше, тому що клей накладається безпосередньо на поверхню стелі. До мінусів віднесемо високу вартість. Хоча, з іншого боку, варто один раз добре вкластися, і десяток років можна жити спокійно і не бояться їх забруднити. За потреби завжди можна перефарбувати.
Перед початком робіт необхідно підготувати поверхню. Це зробити просто, тому що потрібна лише шпаклівка та визначення горизонтальності. При значній різниці висот його можна вирівняти гіпсокартоном. За бажання стеля можна додатково обробити акриловою ґрунтовкою для поліпшення процесу обклеювання. Ґрунтовку наносять звичайним пензлем, вона не містить розчинників, швидко висихає. Стеля буде готова для подальшої роботи через пару годин.
Шпалери клеять двома способами: намазати склею клеєм і приліпити шпалери або намазані клеєм полотна швидко наклеїти на стелю. При утворенні бульбашок їх потрібно відразу ж акуратно видалити гумовим валиком у напрямку від середини до країв.
Вітчизняні шпалери перед обклеюванням обов'язково просочують клеєм (протягом 10-15 хвилин). Але так, щоб тиснення не розійшлося і шпалери не порвалися. Якщо під час роботи шпалери забруднили місцями, то плями можна зафарбувати, вм'ятини за інструкцією повинні «самоліквідуватися».