З огляду на високу вартість даних заходів допускається штукатурка стін не повністю, а лише тих, на яких похибки найпомітніше, а саме:

  • стіни, не загороджені меблями;
  • місця, куди падає косе світло;
  • ділянки кріплення плінтусів.

Визначити, чи необхідні в якомусь місці штукатурні роботи, можна, приклавши рівень або рівний брусок, і якщо зазор будеshtukaturka ширше 0,5 см, то це місце необхідно вирівняти штукатуркою, причому можна обмежитися лише невеликою ділянкою, а решту нерівностей можна звести на немає шпаклівкою.

Іноді для штукатурних робіт застосовують гіпс, а чи не розчин. Вибираючи з-поміж них, треба пам'ятати: розчин з'єднується зі стіною як механічним способом, а й у вигляді хімічної реакції. А контакт гіпсу зі стіною винятково механічний, тому при вібрації гіпсова штукатурка відшаровуватиметься. Її краще накладати не на цегляні чи бетонні стіни, а на гіпсові перегородки.

Дефекти штукатурки

Дефекти штукатурних робіт, що найчастіше зустрічаються:

  • відшаровування;
  • поява тріщин;
  • зміна геометрії приміщення.

В основному це відбувається через те, що штукатурка кладеться надто товстим шаром.

Існують будівельні норми та правила, завдяки яким можна уникнути таких всюдисущих недоліків під час ліпних та штукатурних ремонтних робіт:

  1. Цегляні стіни під штукатурку мають бути змочені водою.
  2. Високоякісну та покращену штукатурку краще викладати по маяках завтовшки, що дорівнює товщині штукатурки без накривального шару.
  3. Штукатурку, покладену в один шар, потрібно вирівнювати відразу після її нанесення, а якщо застосовується машина затирочна, то потрібно почекати, коли шар схопиться.
  4. Коли штукатурка кладеться в кілька шарів, перед нанесенням кожного з них потрібно чекати на висихання попереднього. А рівняти ґрунтовку потрібно до моменту застигання розчину.
  5. Листи гіпсової штукатурки потрібно клеїти до цегляних стін спеціальними складами на певній відстані між собою. До дерев'яної основи листи повинні кріпитися цвяхами з широкими капелюшками.
  6. Гіпсову ліпнину потрібно встановлювати, дочекавшись повного висихання та схоплювання основи розчину штукатурки. Архітектурні деталі фасаду повинні кріпитись на арматуру в стіні, попередньо очищену від корозії.

Технічні вимоги

Одинарний шар штукатурки гіпсової – до 15 мм, штукатурки з інших розчинів – до 20 мм. Розмір кожного шару в багатошарових штукатурках без полімерних добавок:

  • по бетонним, кам'яним та цегляним стінам – менше 5 мм;
  • цементний ґрунт – до 5 мм;
  • дерев'яні поверхні (плюс товщина драні) – до 9 мм;
  • розчин вапна, гіпсу та вапна – максимум 7 мм;
  • накривальний шар штукатурки – не більше 2 мм;
  • накривальний шар декоративного оздоблення – максимум 7 мм.

Незалежно від того, де відбувається ремонт – у цегляному, панельному чи монолітному будинку, потрібно запросити спеціаліста будівельної спеціальності для промірювання всіх поверхонь. Так можна точно визначити ухили, перепади, рівень кривизни стін, підлог і стель. Виходячи з цього, можна розрахувати витрати матеріалу, терміни, вартість та трудомісткість робіт.

Шпаклівка

Їй піддаються лише дрібні нерівності глибиною до 5 мм, а штукатурка може бути товщиною і 5 см. Занадто великі перепади, швидше за все, доведеться ховати під гіпсокартон або декоративні конструкції. Подумайте, чи потрібні вам скрізь прямі кути, чи ви не готові робити площу приміщень менше, а свій ремонт – дорожче. На початку ремонту нерівності менш помітні, ніж наступних етапах. Наприклад, при обклеюванні стін шпалерами вилазитимуть нерівні стики, малюнок паркету буде спотвореним, меблі стоятимуть криво і т.д.

Тріщини при штукатурних роботах

Причини появи великих та дрібних тріщин:

  • розчини для штукатурки або погано перемішані, або в них дуже багато в'яжучих речовин;
  • штукатурка висихала під впливом протягу чи спеки;
  • розчин, що повільно схоплюється, наносили занадто товстим шаром;
  • штукатурку наносили на ще не висохлий попередній шар;
  • із швів кладки виділяються луги;
  • перед нанесенням дуже тонких шарів штукатурки цегляна стіна не змочувалась.

Відшарування та спукування штукатурки

Штукатурка спучується або відшаровується від сирої поверхні. У більшості випадків це відбувається з вапняними та гіпсово-вапняними штукатурками. Щоб уникнути цього, необхідно попередньо просушувати сирі ділянки.

Також відшаровування і спукування може бути викликане нанесенням розчину на поверхню, що пересохла. Крім цього, не можна на більш слабкий шар, наприклад, вапняний, наносити сильніший, скажімо, цементний. Також відшарування може статися, якщо на важкий шар відразу нанести тонкий шар штукатурки, забувши про перехідні.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити