Але стаття не про те, як правильно планувати ремонт. Виходячи на вулицю, ви насамперед дивитеся на небо, визначаючи, якою буде погода. Власне, стеля – це таке домашнє небо, і в даному випадку розглянемо кухонну стелю.

Насамперед варто задуматися про те, з якого матеріалу він буде виконаний. Кухня – це відвідуване місце в будинку, отже, і матеріал potolok na kukhne повинен бути зносостійким, вологостійким і бажано не дорогим. Сучасні будівельні технології пропонують величезну кількість оздоблювальних матеріалів - горезвісний гіпсокартон його "старший брат" - бетонокартон, а також підвісні та дерев'яні стелі.

Найдешевший матеріал для обробки буде стельова плитка, виготовлена з полістиролу, крім того, її досить просто встановлювати - робиться це за допомогою спеціального клею і ножа. Але вона не позбавлена мінусів. По-перше, її досить складно очищати, але за бажання можна, звичайно, пофарбувати. По-друге, цей матеріал чутливий до вологи, тому можливість застосування безпосередньо залежить від того, наскільки продумана вентиляція приміщення.

Ще одним недорогим і, мабуть, найпопулярнішим у ремонтному середовищі матеріалом є гіпсокартон. Він буває двох видів – простий та вологостійкий. В даному випадку підійде тільки вологостійкий, але через те, що вологостійкі листи гіпсокартону мають велику вагу і в цілому така стеля не буде пожежобезпечною, її краще замінити на бетонопліту. Робота з нею нічим не відрізняється від роботи з гіпсокартоном, але перед ним вона має безперечні переваги. Бетонопліт не боїться вологи, тому її можна сміливо фарбувати, штукатурити і робити все те, що можна робити зі звичайним бетоном, а також вона набагато легша за водостійкий гіпсокартон.

Крім всього вищепереліченого, для обробки кухні можна використовувати натяжні та підвісні стелі. Але необхідно пам'ятати, що такі стелі мають високу вартість, тому такий вид оздоблення нечасто зустрічається на кухні, але слід враховувати також і те, що такі види стель не потребують лицьового оздоблення, отже, використовуючи такі типи стель, можна непогано заощадити.

Порівнюючи підвісну стелю з натяжним, вибір слід зробити на користь першого варіанта. Перший плюс підвісної стелі - це різноманітність матеріалів, з яких виготовляється дане покриття, що, природно, розширює можливості польоту фантазії. Натяжна стеля виготовляється тільки з ПВХ, і вибрати можна тільки колір, а його демонтаж може спричинити чимало труднощів. Недоліком обох цих стель є те, що знайоме більшості з нас не з чуток, а саме – такі стелі небажано встановлювати в малогабаритних приміщеннях, тому що вони дуже відчутно крадуть простір, а так як більшості кухонь відводиться досить обмежений простір, використання цих стель буде недоцільним.

Іншим варіантом обробки може бути рейкова стеля. До його позитивних властивостей можна віднести те, що він заощаджує простір, і при необхідності всі його складові, тобто плитки, легко замінюються, до того ж у вас буде легкий доступ до всіх захованих під такою стелею комунікацій - проводка, вентиляція та інше.

Насамкінець слід зазначити, що найбільш варіабельним буде використання стелі з гіспсокартону або бетоноплити. Саме такий вид оздоблення дозволяє створювати багаторівневі стелі зі складними світловими рішеннями. У цього варіанта є лише один мінус – така конструкція вийде досить монолітною, і, якщо зі схованими під нею комунікаціями, доведеться всю її демонтувати, що обіцяє досить великі фінансові витрати.

Відмінним рішенням, як з погляду дизайну, так і з погляду подальшого обслуговування, стане вибір рейкової стелі. Так, він трохи поступається можливостям геометричного дизайну стель з гіпсокартону або бетонплити, зате перевершує їх в експлуатаційних якостях і можливості перманентної зміни колірної гами. Звичайно, рейкова стеля вийде трохи дорожче, але воно того варте. Ну і якщо у вас достатньо коштів, а квадратура кухні дозволяє вкрасти частину простору, вашим вибором стане підвісна стеля.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити