Жителі радянських хрущовок обов'язкову прибудову до квартири (балкон) переважно використовували як комору для зберігання непотрібних чи сезонних речей. У різні пори року там «селилися» то велосипеди, то санки, але здебільшого предмети побуту, які і на сміття винести шкода, і діти нема куди.
Дизайн лоджій, балконів тоді здавався чимось недоречним при обмежених квадратних метрах житлової площі. Мало хто тоді замислювався, що при правильному підході до облаштування ця частина квартири може набути більш корисних функцій і стати кімнатою відпочинку, домашньою оранжереєю або навіть робочим кабінетом. При цьому не потрібно багато вкладень, адже продумати дизайн балкона своїми руками теж не складно, взявши на озброєння вже готові дизайнерські рішення та власну фантазію.
Відмінності балкона від лоджії
Головна відмінність балкона від лоджії в архітектурі житлового будинку полягає в тому, що перший при будівництві будівлі виноситься за межі фасаду, виступаючи з нього, а лоджія навпаки вписується у фасад. Обидва ці приміщення не опалюються, але у разі, коли необхідно купити чи продати квартиру, дуже важлива її точна площа. При розрахунках вартості площа лоджії чи балкона множиться на певний понижувальний коефіцієнт. Для лоджій він становить 0.5, а для балконів 0.3.
Також лоджії можуть відрізнятися різноманітністю форм, у той час як у своїй більшості балкони відрізняються лише площею, а формою ідентичні.
Актуальні ідеї для облаштування балконів
Перед тим як розпочати безпосередньо облаштування балконної площі, потрібно подбати про утеплення. Також не завадить встановити конструкції, що захищають від прямого сонця, що буде особливо актуальним у спекотні місяці.
Після цього можна сміливо братися за дизайн-проект балкону. Відразу варто відзначити, що варіант суміщення балкона з житловою площею (наприклад, коли це передбачено з дизайну кухні) — процедура дуже складна, тому що стосується перепланування і потребує багатьох погоджень.
Зимовий сад
Прекрасний варіант для поціновувачів флори – облаштування на балконі невеликого саду для повноцінного відпочинку. Розробляючи дизайн балкона в квартирі, слід враховувати рівень освітленості, а також температуру на балконі в різні пори року, оскільки це найважливіше для повноцінного та активного росту рослин. У такий простір відмінно впишеться крісло-гойдалка, а якщо для нього виявилося недостатньо місця, то можна обійтися кріслом-гамаком. Плетені крісла та невеликий столик дозволять снідати серед живих рослин, викликаючи асоціації з літнім відпочинком.
Кабінет на балконі
Для організації повноцінного робочого місця у типовій малогабаритній квартирі часто недостатньо площі. Ефективно продумавши дизайн балкона у квартирі, можна забезпечити собі тихе містечко для роботи чи занять улюбленою справою. Традиційно робочий кабінет оформляється строго та лаконічно, але в межах балкона власної квартири можна встановити свої правила.
Найбільш актуальний стиль дизайну балкона під кабінет - це стиль «лофт» з використанням натуральної цегляної кладки, пофарбованої в білий колір і стінами чорного кольору, що контрастують з нею. Меблі при такому дизайні доречніше вибрати добротну дерев'яну. Щоб максимально ефективно задіяти квадратні метри, можна виготовити вбудовані меблі на замовлення.
Відкритий балкон
Дизайн відкритого балкона не передбачає багато варіантів.
Якщо конструктивно засклити та утеплити балкон не вдасться, то можна використовувати його як літню веранду. Меблі при цьому вибирають функціональні і легкі, наприклад, плетені. Оскільки зберігати на відкритому балконі такі меблі взимку не вийде, то краще віддати перевагу складаним стільцям та столу.
Дизайн балкона з відкритим простором не вимагатиме великих вкладень, достатньо зробити хороше покриття для підлоги, наприклад, з керамограніту і встановити решітки, якщо балкон розташований на нижніх поверхах.
Актуальні ідеї дизайну лоджій
Наявність лоджії надає набагато більше можливостей для власників квартири, ніж балкон. Найчастіший варіант використання простору - це поєднання його з житловою кімнатою, тим самим збільшуючи її площу. Звичайно, для цього теж доведеться попередньо повноцінно склити і утеплити лоджію.
Якщо прийнято рішення зробити з лоджії окреме приміщення, то за грамотного планування можна облаштувати тут повноцінне місце для відпочинку або робочий кабінет. Велика площа дозволяє створити справжній садок на тлі урбаністичних пейзажів. Деякі підходять до облаштування лоджії, виходячи із власних захоплень. Наприклад, встановлення декількох компактних тренажерів перетворить лоджію на міні-спортзал вдома.
До речі, і від первісної ідеї зберігання непотрібних речей не варто відмовлятися. Вбудовані шафи, за якими можна сховати всі предмети, не вибиватимуться із загального стилю.
Дизайн маленького балкону
Навіть площа 5 кв.м. не повинна пустувати. Звичайно, з розмахом тут не розвернутися, але облаштувати собі місце для сніданку, розташувавши відкидний столик і поставивши один складний стілець, цілком вдасться.
Також маленький засклений балкон можна віддати дитині як додатковий ігровий простір.
Ще одна ідея - зайняти площу для улюбленого захоплення, наприклад, розмістити невеликий стіл під швейну машинку або для малювання.
Стилі в оформленні балконів та лоджій
Дизайн балкона всередині та вибір стилю залежить від особистих уподобань, а також від того, під які цілі віддаються квадратні метри. Створення зимового саду та місця для відпочинку передбачає благородну класику чи прованський стиль. Тут доречні приглушені відтінки в оформленні, декоративні елементи в класичному або сільському стилі.
Робочий кабінет, щоб нічого не відволікало від процесу, можна оформити в стилі «лофт», що передбачає максимум натуральних матеріалів, мінімум декору та деяку недбалість в оформленні.
Вирішили облаштувати спортзал? Заняття спортом передбачають концентрацію, тому лаконічний мінімалізм чи стильний хай-тек тут будуть найбільш доречними.
Не варто відмовлятись від можливості створення додаткового простору на території міської квартири. Грамотний дизайн балконів та лоджій дозволить створити комфортне місце для всіх членів сім'ї або для себе коханого.
Спеціалісти нашої компанії готові допомогти вам ефективно задіяти квадратні метри, розробивши індивідуальний дизайн-проект.