Виробниками випускаються різні фільтри для води, щоб вибрати відповідну модель, треба знати якнайбільше про них. Ми постараємося розповісти про їхні види та особливості, щоб допомогти вам вибрати фільтр для проточної води.

Фільтр для води на кухню - види та відмінності

Про головну особливість даної фільтрувальної системи говорить її назва «фільтр для води під мийку». Фільтруючі елементи системи насправді поміщають на кухні під раковину. При їх підключенні шланг, що відходить від приладу, приєднується через трійник до труби холодного водопостачання водопроводу, де підключений змішувач. На стільниці встановлюється окремий краник, який призначений для набору відфільтрованої води. Якщо під раковиною місця для фільтруючих елементів недостатньо, їх закріплюють на стіні поблизу і підключають у тому порядку за допомогою довших гнучких шлангів.

фильтр для воды стационарный

Види фільтрів для очищення води

Для правильного вибору фільтра треба знати про конструктивні особливості різних видів. Виробниками випускаються фільтри для проточної води у двох варіантах:

  1. Проточні сорбційні фільтри.
  2. Системи зворотного осмосу.

Хоча зовні і дизайном вони мало чим відрізняються, в їхньому внутрішньому пристрої все ж таки є принципова відмінність.

Проточні фільтри

Проточный фильтр для воды под мойкой на кухне

Цей тип фільтра найпростіший. Він складається з консолі, до якої прикріплені 2-4 фільтруючі ємності, з'єднані послідовно. У колбі знаходиться картридж із певним наповнювачем. Вода, перетікаючи з однієї ємності до іншої, очищається від різних забруднень. Фільтруючі елементи можуть мати різне призначення: для механічного або хімічного очищення води.

Картриджі випускають такі види:

  • для затримання механічних домішок;
  • вугільні, що очищають воду від хлору;
  • сорбційні, що видаляють із води органіку;
  • антибактеріальні – для очищення води від шкідливих мікробів та бактерій.

Можна підібрати необхідний варіант проточного сорбційного фільтра. Але слід пам'ятати, що підвищена жорсткість води скорочує термін служби картриджів у проточних фільтрах. Тому їх невигідно встановлювати, якщо у воді міститься велика кількість солей кальцію та магнію

Системи зворотного осмосу

Система обратного осмоса

Як було згадано, обратноосмотические фільтруючі системи зовні схожі з фільтрами проточного типу. І найчастіше мають такий самий склад картриджів, що очищають, з тією лише різницею, що обов'язково є колба зі зворотньоосмотичною мембраною. Через її дрібні осередки можуть проникати лише молекули води і все, що менше за них. При цьому магній, кальцій та залізо затримуються мембраною. Тому після колби із зворотньоосмотичною мембраною повинен стояти картридж мінералізатор, що дозволяє насичувати воду мінералами та іонізатор для додавання корисних іонів. Адже при постійному вживанні "дистильованої" води нашому організму не вистачатиме таких необхідних елементів, як кальцій.

Фільтр зі зворотним осмосом потрібен значний (більше 3 атмосфер) тиск у водопровідній системі. Інакше більшість води, не встигає просочитися через мембрану і тому прямувати в каналізацію. При недостатньому тиску потрібна наявність підвищує його насоса. Але навіть під тиском вода проходить через мембрану надто повільно. Тому зворотньоосмотичні фільтри встановлюють з баком, який дозволяє накопичувати чисту воду.

Як вибрати фільтр для води у квартиру

Багато хто не знає, чим керуватися, вибираючи фільтр для води на кухню. Найчастіше роблять вибір його під впливом яскравої реклами. Тим часом, якість води, яку потрібно очищати фільтром, неоднакова у квартирах та будинках. Воно залежить від багатьох факторів, серед яких стан водопровідних труб, джерело водопостачання і т.д. При виборі фільтра, треба знати про всі забруднення, що є у воді, що тече з-під крана на вашій кухні.

Система обратного осмоса

Тому розумно зробити аналіз води. Повну картину про склад можна отримати лише після комплексного дослідження, проведеного в СЕС чи будь-якій акредитованій для подібних аналізів лабораторії. Правда, за це доведеться заплатити, зате ви дізнаєтеся, що ж потрапляло у ваш організм. Після отримання результатів аналізу можна з більшою точністю визначити, який фільтр буде оптимальним.

  1. Якщо поріг жорсткості у воді не перевищений, але при цьому міститься багато заліза, можна зупинити вибір на проточному фільтрі з такими ступенями очищення:
    • колбою з намотуванням капронового шнура, що затримує частки домішок;
    • колбою з вугільним картриджем;
    • знезалізним фільтром.
  2. Для води з підвищеною жорсткістю магістральні фільтрувальні пристрої не підходять. Краще зупинити вибір на системі із зворотним осмосом, так званому нано-фільтрі, що має мембрану. У її складі є колба зі спеціальним знезалізним двоступінчастим картриджем, що видаляє дво- і тривалентне залізо. Він не лише пом'якшує воду, а й прибирає різні домішки, хлор і навіть вбиває деякі мікроорганізми.
    Усунути органіку, шкідливу для дітей та алергіків, також допоможе зворотноосмотична система. Через ультрафільтраційну мембрану не здатні проникнути ні мікроби, ні бактерії. Для підстрахування можна укомплектувати її ультрафіолетовим фільтром на виході./li>

Які виробники фільтрів найкращі

Поінформованість про торгові марки також допоможе при виборі фільтра. На прилавках магазинів широко представлено фільтри вітчизняних виробників. Багато хто з них виробляє продукцію світового рівня.

Серед п'яти найкращих виробників:

  1. “Бар'єр” – одна з найкращих торгових марок фільтрів для води. Компанія МЕТТЕМ Технології, що володіє брендом Бар'єр, вже чверть століття працює на ринку. Весь цей час компанія успішно займається виробництвом проточних фільтрів та приладів із зворотним осмосом, що поміщаються під мийку, а також різних видів очисних картриджів. Їхня продуктивність дорівнює 2л/хв. Завдяки власному дослідницькому центру компанією запатентовано багато унікальних технологічних розробок.
  2. “Аквафор” - ще одна з торгових марок фільтрів, що виготовляють якісні фільтри для очищення води. З часу свого створення на початку 90-х років компанія Аквафор займається науковими та конструкторськими розробками, що використовуються під час виробництва різних видів фільтрів для води.
    Аквафор єдина в країні компанія, що володіє екструзійною лінією з виробництва вугільних картриджів за технологією карбон-блок.
  3. Як і дві попередні марки, “Гейзер” є однією з топових марок з виробництва фільтрів для очищення водопровідної води. Виробник один із перших у середині 80-х років з'явився на вітчизняному ринку із системами фільтрації. Фахівці компанії є розробниками унікального мікропористого іонообмінного полімеру з бактеріостатичною добавкою срібла. Цей полімер може затримувати дрібні частинки та очищати воду від різних хімічних домішок. На заводах компанії налагоджено виробництво магістральних та зворотньоосмотичних фільтрів під мийку.
  4. “Нова вода” одна з українських торгових марок фільтрувальних систем. Компанія, що володіє брендом "Нова вода", з'явилася на ринку систем для очищення води в середині 90-х років, але вже встигла зарекомендувати себе з боку споживачів. Вже понад 10 років компанія входить до асоціації якості води. На заводах компанії виробляються обидва види фільтрів під кухонну мийку та різні картриджі.
  5. Очисні вироби під торговою маркою “Atoll” відомі тим, що збираються з комплектуючих ряду провідних виробників США. Їхнім випуском займається Комітекс-Екологія – підприємство, яке вже кілька років успішно працює на українському ринку. Висока якість фільтрів, що випускаються під мийку з триступеневим очищенням (доведено сертифікатом NSF).

Вибираючи фільтр для води під мийку, звертайте увагу на системи, що фільтрують, які допоможуть вирішити ті проблеми, які виявив аналіз води. Керуйтеся рекомендаціями у цій статті. Завжди потрібно пам'ятати, що від якості води залежить багато і насамперед наше здоров'я!

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити