ЗМІСТ:

Перший етап – підготовка до монтажу
Другий етап – розмітка під установку стелі з гіпсокартону
Третій етап – монтаж каркасу
Четвертий етап – монтаж листів гіпсокартону
П'ятий етап - шпаклівка швів стелі з гіпсокартону

Особливою популярністю при сучасному ремонті користуються стелі, виготовлені з гіпсокартону. Використовуючи гіпсокартон, можна монтувати багаторівневі стелі різної геометричної складності. Стелі з гіпсокартону дозволять вам продати в будь-якій кімнаті вашої квартири дизайн інтер'єру вашої мрії.

Перший етап - підготовчий

Перед початком ремонтно-оздоблювальних робіт необхідно переконатися в наявності інструментів та будматеріалів. Щодо інструментів, то під рукою обов'язково мають бути:

  1. Дриль чи перфоратор;
  2. Спеціальний ніж;
  3. Ножиці для різання металу;
  4. Шуруповерт;
  5. Шпатель;
  6. Рівень лазерний;
  7. Спеціальний рубанок;
  8. Пензлик та валик.

Далі можна підходити до питання купівлі будматеріалів:

  1. Гіпсокартон;
  2. Металеві напрямні профілі типорозмірів ПН 28/27 та ПП 60/27;
  3. Підвіс прямий;
  4. Однорівневий з'єднувач профілів ПП 60/27, у вузьких колах будівельників його називають за схожість крабом.

Крім того, слід перевірити перед роботою наявність у житлі шпаклівки, наждакового паперу, ґрунтовки та саморізів. Якщо всі ці складові є, то можна починати приступати до установки гіпсокартонної стелі. Однак перед монтажем слід ознайомитись із рекомендацією фахівців.

Порада! Перед монтажними роботами підготуйте базову поверхню стелі. Якщо відсутні претензії за характеристиками міцності, то трудовитрат з вашого боку буде менше. Якщо щось не влаштовує, то найкраще здійснити косметичний ремонт поверхні. Скажімо, зробивши його прогрунтування для зміцнення зовнішнього шару, а за наявності тріщин просто зашпаклювати їх.

Другий етап — виконується розмітка під стелю гіпсокартон

Слід усвідомити, що цей процес є визначальним у всій роботі. Адже саме якісно виконана розмітка є запорукою чудово облаштованої нової стелі. Тому до цього етапу слід ставитись дуже уважно.

Виробництво розмітки слід розпочинати з пошуку найнижчого кута в кімнаті. Для цього вам знадобиться зробити виміри всіх кутів від підлоги до стелі. Ця процедура буде коректною лише за умови, якщо ви попередньо виконали роботи з вирівнювання статевого покриття. Вимірювання зроблено, вибирайте найменше значення кута, з якого і слід починати монтаж гіпсокартонної стелі.

Якраз у цьому кутку слід спроектувати майбутній контур споруди. Для цього від стельового простору вниз опускається висота на показник, що дорівнює бажаній для вас міжстельової порожнини. У це місце зазвичай ховають комунікаційні системи, саме це потрібно враховувати щодо її висоти, але воно має бути не менше 5 сантиметрів. Далі на отриману розмітку кріпиться лазерний рівень, який вкаже, де розташовуватиметься нова стельова конструкція.

Після цього потрібно буде виконати розмітку безпосередньо на стелі для монтажу прямих підвісів. В основу цього процесу викладається розмір самого листа гіпсокартону - 120х300 сантиметрів. Найчастіше цей матеріал розміщується вздовж кімнати. Отже, ПП профілі також доведеться викласти вздовж.

Тому розмір між профілями розраховується виходячи з ширини листа. Класичним варіантом є укладання профілів через кожні 60 сантиметрів. У цьому випадку два профілі будуть встановлені по краях аркуша, один — рівно між ними. При цьому розмітку потрібно виконати так, щоб краї двох сусідніх аркушів опинилися на середині одного профілю. Тепер безпосередньо на стелі слід зазначити зроблені виміри. Це будуть лінії, на які потрібно встановлювати підвіси.

Третій етап – монтаж каркасу

Насамперед по простору всього контуру монтуються профілі ПН. Їх закріплюються до стіни кімнати шурупами. Для цього безпосередньо через профіль у стіні просвердлюються отвори, в які забиваються дюбелі. До них власне профілю кріпляться. Відстань між кріпленнями складає приблизно півметра.

Наступні дії спрямовані на монтаж стельових профілів. Для початку їх потрібно вкоротити до 5 мм коротше, ніж довжина приміщення. Робиться це для простоти розміщення у напрямний профіль.

Закріплюйте ПП в ПН за допомогою шурупів. Після цього процесу профіль ПП провисає, а його розташування має бути в строго горизонтальній осі координат. Як же можна виправити цю ситуацію? Найбільш простим і водночас дієвим методом є натяжка 5-6 жорстких ниток, які стануть орієнтиром на площину стелі. Виконати цю операцію не є складним. Вкрутіть шурупи вниз ПН і нитки натягніть між ними. Саме по цій конструкції відбуватиметься вирівнювання стельових профілів, які згодом доведеться кріпити до підвісів за допомогою шурупів. В обов'язковому порядку контролюйте горизонтальність рівнем. Кінцеві підвісів, що випирають, потрібно прибрати або відгинати до стелі.

Однак на цьому монтаж каркаса не буде завершено, оскільки ще знадобиться надати йому додаткової жорсткості. Для цього із ПП вирізаються відрізки на довжину міжпрофільної відстані. Дані елементи розташовуються поперек кімнати за півметра і закріплюються до стельових профілів «крабами».

Четвертий етап - монтаж та кріплення гіпсокартонних листів

Внаслідок того, що габарити одного гіпсокартонного листа становлять 120х300 сантиметрів, закономірно, що одному цей матеріал навіть не під силу буде просто підняти під стелю. За заходи щодо кріплення гіпсокартону до каркаса повинні відповідати щонайменше трьох працівників: один піднімає лист знизу, а двоє інших доставляють його під стелю.

Фахівці для цих цілей застосовують спеціальне обладнання, завдяки якому цей процес займає менше часу і витрачається мінімум зусиль. Однак власний подібний пристрій, швидше за все, у вас відсутній. Тому без партнерів вам ніяк не обійтися.

Після того, як гіпсокартонний лист доставлений на каркас, слід виконати роботи із кріплення даного матеріалу:

  1. Для цього знадобляться шурупи типів «TB», або «TN»;
  2. Відстань від краю аркуша гіпсокартону до місця кріплення – 1,5-2,0 сантиметра;
  3. Відстань між шурупами – 10-15 сантиметра;
  4. Капелюшок сполучної деталі повинен заходити вглиб будматеріалу на півміліметра.

Найчастіше крайні листи не входять повністю, тому їх слід порізати за розміром. Виконати правильно це можна в такий спосіб:

  1. Насамперед на лист слід нанести розмітку;
  2. Далі по розмітці зрізається картонний шар;
  3. Потім вставляється під лист будь-який профіль;
  4. Наступним пунктом робиться надлом на ділянці прорізу шляхом акуратного натискання рукою край листа;
  5. Після цього відрізається нижній шар картону;
  6. На закінчення кромку обтесують спеціальним рубанком.

П'ятий етап - загортання швів

Головним елементом у цьому процесі є шпаклівка, якою замазують місця розташування швів та саморізів. До її висихання по швах натягнути та укласти стрічку-серпянку. Після цього слід дати їй просохнути, і ще одним шаром нанести шпаклівку.

Після остаточного висихання слід прогрунтувати поверхню стель. Далі при необхідності потрібно ретельно зашпаклювати стелю, вирівнюючи поверхню.

Висновок

Вказана вище поетапна інструкція виконання стелі з гіпсокартону є лише закликом до дії. Кожен сам приймає рішення у питаннях облаштування власної кімнати та квартири. Представлений покроковий список доводить, що ремонт стельового покриття власними силами є цілком звичайним явищем. Головне, діяти строго за опублікованою інструкцією, і тоді весь процес вам здасться надзвичайно простим. Наважуйтеся, і ви отримаєте добре відремонтовану кімнату!

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити