Пробкові підлоги створюють здорову конкуренцію лінолеуму, ламінату та ковроліну. А розширена гама кольорів, відтінків, вкраплень здатна втілити багато дизайнерських задумів. І все ж, пробкові підлоги є відносно новим матеріалом на будівельному ринку, й багато хто ставиться до нього насторожено.

Що таке пробкова підлога

Пробкова підлога - це міцна плоска плита, просочена суберином (бульбашками повітря). Для виготовлення матеріалу використовується кора дуба, коркової породи, а точніше її верхній шар. Процес виробництва складний і, в основному, проходить із застосуванням ручної праці, тому ціна матеріалу є достатньо високою. Але чим же пробка краща за лінолеум або ковролін?

Переваги

Екологічність. Матеріал є натуральним, а процес виробництва не включає хімічну та іншу токсичну обробку.

Антистатик. Пил не пристає до поверхні, що дуже важливо для алергіків.

Звукоізоляція. Покриття із пробки глушать гуркіт, дзвін та інші звуки.

Простота монтажу. Для того щоб встановити пробкові підлоги не знадобиться особливих знань і навичок.

Невибагливість у догляді. Для прибирання знадобиться пилосос та волога ганчірка.

Довговічність.

Види коркових підлог

Виробники пробки надають широкий вибір асортименту. Причому матеріал розрізняється не тільки за колірною гамою, а й із застосуванням у різних приміщеннях.

Рулон

Рулонный пробковый пол

Матеріал для рулонних покриттів використовується переважно технічний. Цей настил оптимально підходить як підкладка для утеплення та амортизації паркетної підлоги.

Плитка

Плитка на пол из пробки

Покриття ідеально підходить для монтажу орнаментів, декоративних візерунків. Установка плитки відбувається за допомогою наклеювання. Підходить для ванних кімнат та кухні, тому що не пропускає воду.

Дошка

Паркетная доска из пробки

В основі виробу використовується МДФ, а верхній шар покритий корком. Коркова дошка має вигляд ламінату, але є міцнішою. Монтаж такого паркету відбувається за допомогою замків. Ідеально впишеться до зали, спальні, коридору.

Укладання підлоги з коркового дерева

1. Підготовка основи. Матеріал підходить для бетонної, дерев'яної та металевої поверхні. Але підлога має бути рівною, не мати сколів, тріщин, забруднень. При необхідності варто залити площину сумішами, що вирівнюють, або постелити фанеру.

2. Сортування. Перед виконанням роботи матеріал перевіряють на збіг фактури та тону.

3. Напрямок. Починають зазвичай стелити від центру приміщення до стін. До монтажу можна підігнати покриття, обрізати, сформувати малюнок.

4. Нанесення клею. Фіксуючий склад необхідно розмістити як на матеріалі, так і на поверхні основи. Після нанесення витримують деякий час і роблять монтаж, пристукуючи наклеєний матеріал гумовою киянкою.

5. Надлишки клею. Відразу після монтажу поверхня ретельно протирається вологою ганчіркою. Клей, що виступив, легко знімається з поверхні, поки він не висох.

Якщо панелі, що монтуються, мають замкові з'єднання, то укладання проводиться звичайним стикуванням. Щоб замки стали на місця, можна також використовувати гумовий молоток, рівномірно постукуючи вздовж панелі, що монтується.

Догляд за підлогою

Підлога з пробки не вибаглива в експлуатації. Головним інструментом збирання стане пилосос. При необхідності вологого прибирання можна використовувати тканину. Найчастіше, разом із покриттям продають і засоби догляду за ним. Але не варто використовувати хімію, яка містить будь-які розчинники.

Пробкова підлога стане ідеальним вибором при ремонті. Незважаючи на досить високу ціну виробу, матеріал прослужить набагато довше за дешеві заміни. А його невибагливість, екологічність та комфорт стануть незаперечними перевагами у виборі покриття.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити