Досить часто люди поєднують кухні з вітальні, але не завжди це виходить так, як хотілося б, і може виглядати абсолютно безглуздо, жодним чином, не підкреслюючи переваг цієї цікавої ідеї.

А тепер варто придивитися до самих помилок, і як їх потім не допускати при оформленні кухні-вітальні.

Помилка 1. Почнемо з простого. Нечітке, розпливчасте сприйняття бажаного. Можливо, барна стійка стоятиме біля цього кута, а може зовсім поставити стіл? Саме про це і мова. Треба конкретно скласти план з оформлення одночасно двох зон, зробити це, беручи до уваги особливості самого приміщення та смакові особливості мешканців. Тоді все вийде з більшою ймовірністю красиво і стильно, ніж коли в процесі ремонту приходить усвідомлення, що шпалери зовсім не поєднуються з кухонним гарнітуром.

Помилка 2. Поділ двох зон. Чомусь існує думка, що при поєднанні кухні з вітальнею, має бути чіткий поділ. Порогом, аркою чи іншими задумами. Саме навпаки, дизайнерське завдання мешканців і полягає скоріше в поєднанні цих двох зон, за допомогою одного стилю і в жодному разі не обрізанням, і чітким поділом. Все має бути гармонійно. Ось витримати кухню і вітальню в єдиному стилі, і кольоровій гамі вже безумовно правильне дизайнерське рішення.

Помилка 3. Об'єднане висвітлення. Гармонія та стиль – це чудово, але освітлення потрібно робити роздільним, і його варто спланувати заздалегідь. Причому інтер'єр кухні-вітальні сильно залежить від правильно розподіленого світла. Все просто – основне світло кухні та вітальні роздільне, а декоративне освітлення, в яке входять приховане фонове світло, підсвічування фартуха та барної стійки – загальне. Торшер ставиться біля дивана, а обідня зона прикрашається стильними дизайнерськими світильниками.

Помилка 4. У продовженні теми освітлення, помилкою є використовувати для одного вимикача верхнє світло як для кухні, так і для вітальні, а для фонового навпаки мати відразу кілька вимикачів. Саме фонове світло потрібно завжди і скрізь, а бігати з кімнати в кімнату, для включення світла дуже непрактично. І вимотує. До речі, включення світлодіодних стрічок краще робити поряд з усіма іншими вимикачами, біля входу в саму кухню.

Помилка 5. Не продумати стик двох зон. Так, вони об'єднані стилем та палітрою, але стик все одно є, і часто для нього використовують барну стійку. Але є й інші варіанти, які вживають дизайнери: острови або півострова, дивани, поставлені спиною до кухні, обідні столи, також перегородки не в повну висоту кухні. Найбільш застосовуваний варіант, звичайно, барна стійка, але, якщо місця більше, то краще зробити її ширше, так вона завжди зможе поміняти обідній стіл, а стільці можна підібрати дуже комфортабельні.

Помилка 6. Встановлення капітальної перегородки без явних причин. Її завжди можна накрити стільницею, і тоді вийде барна стійка або стіл, якщо стільниця широка. Тому лише чітка і важлива причина, наприклад, на ній висітиме телевізор. Без причини, не так це красиво, а тим більше не практично.

Помилка 7. Розділена та комбінована підлога. Наприклад, ламінат і плитка, які зстикують красиво і в рівень велике питання, часто вони просто не стикуються. І виглядає це дивно. Є варіант використовувати в обох зонах однакову підлогу. Але якщо все ж таки душа просить хоча б мінімальний поділ і різну підлогу, то треба пам'ятати, що місце стику має знаходитися в максимально вузькому місці і точно рівному. Також краще забути про вигнуті стики. Досить складний і не дуже гарний технічний момент, який має бути непомітним.

Помилка 8. Не думати про стіни та їхнє навантаження забрудненнями в майбутньому. Пріоритетне питання. Найнебезпечніший варіант, із кутовою стіною біля мийки. Неминуче, що туди потраплятимуть вода і бруд, так що варто зайти на неї фартухом, або покрити декоративною штукатуркою. Тоді потрібно заздалегідь продумати, як вона виглядатиме в інтер'єрі.

Помилка 9. Цілком забути про верхні кухонні шафи. А чого про них пам'ятати, начебто? Що в них таке? З ними все нормально, тільки вони мають бути рівно до стелі. Так простір не розрізаний частинами, максимально використаний, і шафи не виглядають як окремий відокремлений шматок. І потім, постійно доведеться їх протирати зверху, тому що пил з'явиться на них автоматично. Або спочатку розвісити шафки високо, також можна опустити стелю вниз за допомогою гіпсокартону в цій зоні.

Помилка 10. І остання помилка, не думати про найважливіший момент - вентиляцію. Про це, щоправда, багато хто зовсім забуває. І не просто забувають, а з'єднують витяжку та вентиляційний канал кухні, не роблячи вільного виходу. Що при вимкненій витяжці призведе до поширення запаху по всьому приміщенню. Коли витяжка вимкнена, повітря недостатньо тиску, щоб пройти через вигини гофри, і тому він абсолютно спокійно виходить у простір навколо. Вирішення питання - поставити двійник, або трійник. А також проконсультуватись із фахівцями.

Отже, це були 10 основних помилок при дизайні інтер'єру кухні-вітальні. Тепер, маючи уявлення, всі помилки спокійно можна обійти і зробити стильну та красиву кухню, а також не менш важливу практичну, комфортну та безпечну. Вдалого ремонту!

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити