Окреме місце серед декоративних покриттів займає оформлення "мокрий шовк". Стіни виходять дуже красивими і виглядають як розкішна тканина. Поверхня змінює відтінки під дією сонячних променів і переливається зі зміною кольору при різному штучному освітленні. Облицювання внутрішніх перегородок та стелі шовком використовується в сучасних стилях "ЕКО" та "Мінімалізм", у класичному інтер'єрі "Барокко".
Склад матеріалу
Сполучним елементом пасти є акрилові смоли, що забезпечують пластичні властивості шарів. Суміші містять бавовняні чи целюлозні волокна, натуральні чи синтетичні шовкові нитки. Для підвищення еластичності додаються пластифікатори. При самостійній роботі, точно дотримуючись технології нанесення, можна отримати рівну безшовну поверхню.
Переваги обробки
Достоїнствами покриття вважаються екологічні властивості розчинів, що наносяться. Склад можна використовувати для внутрішнього облаштування дитячих кімнат. Як і у всіх видах декоративної штукатурки, у шовкових покриттях не заводяться шкідливі комахи, пліснява та грибки. Облицювання пропускає повітря та пару, створює в квартирі комфортний клімат. Шари додатково захищають від шуму, мають високі теплоізоляційні властивості. Матеріал характеризується тривалим терміном експлуатації, не вигоряє, не обсипається, зберігаючи початкову структуру. Зразки, що є у продажу, можуть відрізнятися висотою рельєфу, гладкістю і шорсткістю поверхні. Деякі суміші стійкі до вологи, їх можна використовувати для обробки ванних кімнат, мити звичайними миючими засобами. Важливо, що покриття легко ремонтується. У разі пошкоджень на окремих ділянках перегородок, дефектне місце очищається. На стіну наноситься невелика кількість приготовленої пасти та розрівнюється. До негативних якостей штукатурки відноситься вбирання будь-яких запахів. Покриття небажано використовувати на кухні. Поглинання неприємних ароматів можна зменшити нанесенням захисного лаку.
Що важливо врахувати при самостійному оздобленні
Вибір конкретного декоративного покриття визначається ціною, забарвленням, фактурою складу. У продажу пропонуються недорогі суміші вітчизняного виробництва. Штукатурка з ефектом "Мокрий шовк" коштує від 550 до 3000 руб. за кілограм.
Найдорожчі варіанти доставляються з Франції, Японії та Туреччини. Великий рельєф можна наносити на стіни, що мають невеликі дефекти та вади. Декоративний шовк закриє усі недоліки. Дрібнозернисті склади, що утворюють гладкі шари, вимагають ретельної підготовки поверхні стін. Тріщини шпаклюються, площини вирівнюються. Всі перегородки обробляються ґрунтовкою, для покращення подальшого зчеплення стіни з шовковою штукатуркою.
Технологія нанесення суміші практично не відрізняється для всіх видів декоративних покриттів. Зазвичай послідовність процесів та співвідношення компонентів у приготуванні складів вказується на упаковці.
Етапи роботи:
- суміш розводиться у воді та ретельно перемішується, до утворення однорідної маси без грудочок. Необхідний колір виходить внесенням у в'язку масу акрилової фарби. Отримана паста повинна відстоятися протягом 30 хвилин;
- розчин наноситься на очищену стіну шпателем або кельмою, потім розрівнюється площиною перегородки. Повністю оброблена стіна висушується протягом 6 годин. Точний час має бути зафіксований в інструкції;
- на висушену поверхню необхідно нанести друге та третє покриття. Кожен шар робиться завтовшки 2-3 мм. У цьому випадку виходить якісний вигляд.
Шовкова обробка добре виглядає у вітальні та їдальні. Суміш наноситься на всі стіни кімнати чи робиться акцентне панно. Покриття будь-якої форми можна обмежити ліпниною Матеріал вдало поєднується зі шпалерами та деревом. У тон підбираються меблі та текстиль. Будь-який дизайн, виконаний на свій смак, буде виглядати унікально. Встановлення освітлювальних приладів з різним напрямом світла повністю змінюватиме колір перегородок і стелі.