Скло – матеріал, що пропускає природне та штучне світло, застосовується при виготовленні дверей, меблів та перегородок для зонування приміщень. Оформляючи конкретний дизайн, можна вибрати будь-який варіант обробки матеріалу. Встановлюються матові, кольорові, різьблені, вітражні стекла.

Використання прозорих елементів у дизайні житлових приміщень надає обстановці відчуття легкості. Інтер'єр виглядає сучасно та елегантно.

Возможности применения стекла в интерьере

Як матувати скло самостійно

Існує безліч способів обробки прозорих поверхонь, щоб оновити та надати оригінальність старим предметам дзеркалам, світильникам.

Для облаштування домашнього інтер'єру необхідні скляні зразки можна замовити у спеціалізованих майстернях, де виріб зроблять потрібного розміру з необхідним малюнком. Для самостійного виготовлення спочатку потрібно придбати трафарети. У продажу є моделі для одноразового використання на плівці, що самоклеїться. Пропонуються більш дорогі варіанти для багаторазового застосування та отримання кількох однакових деталей. У разі конкретного, вигаданого малюнка шаблон можна зробити самостійно. Цікавий візерунок переноситься на щільну гнучку папір, де вирізається потрібний малюнок. Перед початком роботи поверхню необхідно вимити мильними засобами, висушити і протерти розчином, що знежирює, спиртом або ацетоном.

Фарби краще купувати акрилові водостійкі. Найзручніше користуватися балончиками, але можна фарбувати і пензлем. Вільні ділянки поверхні, щоб уникнути попадання на них бризок під час роботи, заклеюються малярським скотчем. Трафарет знімається зі зразків відразу після висихання барвника. Режими потрібно дивитися за інструкціями на упаковці. Якщо вибрати шаблон із сирого шару, можна змастити зображення. Коли паперове покриття знаходиться на склі більше часу, ніж потрібно, воно важко видаляється. Доведеться його намочити та зіскребати гострими предметами. У цьому випадку можна випадково пошкодити поверхню або малюнок.

Скло робиться матовим після нанесення різних паст і хімічних складів, які руйнують верхній глянсовий шар на площині. Поверхня стає матованою. Працювати з хімічними речовинами потрібно в гумових рукавичках, марлевому респіраторі та головному уборі для захисту дихальних шляхів та волосся.

Склади, що застосовуються

Найбезпечнішим і найлегшим способом вважається робота з покупними пастами. В'язка маса невеликими шматочками укладається на вільні від трафарету місця і розрівнюється гумовим шпателем. Після сушіння зазвичай до 15 хвилин паста знімається, поміщається в початкову тару для зберігання. Її можна використати вдруге. Залишки забираються вологою губкою. Потім видаляється шаблон, зразок ополіскується і витирається м'якою ганчіркою.

Хімічні розчинники для травлення скла можна становити самостійно. Найактивнішою вважається плавикова кислота, що містить сполуку фтору та водню. Процес зняття верхнього шару відбувається за лічені хвилини. Працювати з цією кислотою можна тільки під витяжкою та дуже нетривалий час. Пари від розчину шкідливо впливають на здоров'я людини.

Як використовувати силікатний клей:

- готується розчин. У рідке скло насипається зубний порошок, наливається вода. При необхідності одержання потрібного відтінку додається фарбник на водній основі. Компоненти ретельно розмішуються до стану "густої сметани";

- на лист скла із закріпленим трафаретом склад наносити валиком. Залежно від отримуваної якості можна збільшити кількість шарів;

- після повного висихання, виріб миється та чиститься. Воно готове до експлуатації.

Характеристики можливих варіантів

Забарвлення скла зазвичай вибирається в тон основного кольорового рішення дизайну або встановлюється як контраст у строгому одноколірному інтер'єрі кімнати.

Коричневі та жовті відтінки роблять приміщення теплим та затишним. Зелені фарби створюють враження чистоти та суворості. Червоний колір заряджає енергією, покращує настрій, цікаво виглядає в оформленні кухні. У теплих та вологих ванних сині тони додадуть трохи холоду. У сучасних стилях модерн та мінімалізм зараз популярні чорні та білі кольори.

Можливість отримання різної інтенсивності тону сприяє створенню їх поєднань із різними кольорами. Елегантно та вишукано виглядають на темній матовій поверхні срібні та золоті візерунки. Для аксесуарів на прозорій поверхні робляться плавні переходи від насичених чорних тонів до сірих та білих відтінків.

Вітражні стекла часто вставляють у вікна. Вони замінюють штори. Сонячні промені, проникаючи в кімнату, утворюють розсіяне світло. М'яке освітлення не стомлює очі, перетворює, робить незвичайними предмети, що у кімнаті.

Стекло в интерьере кухни-гостинной Стеклянные перегородки в интерьере Стеклянная перегородка в спальне Перегородка из стекла в гостинной Функциональное зонирование стеклованной перегородкой
+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити