Дизайн інтер'єру в стилі Ампір – це неймовірно виразний стиль, який, на жаль, можна побачити не так часто.
Історія виникнення стилю Ампір в інтер'єрі
Витоки стилю ампір сягають корінням ще на початок дев'ятнадцятого століття. Все почалося з того, що Жак Луї Давид зобразив Наполеона та його інтер'єр на картині у величному стилі. Подібне дуже сподобалося французькому імператору, що той почав замовляти меблі в даному стилі собі та колу наближених. Цей дизайн інтер'єру не дуже довго був на піку популярності, але ще довго зустрічався в інтер'єрі знаменитих людей.
В даний час стиль ампір відродився в оформленні музеїв та різних галерей. А в оформленні квартир і будинків подібний дизайн використовують тільки найсміливіші дизайнери.
Основні відмінні риси стилю Ампір:
- Елітний матеріал для створення оздоблення, особливо деревина має бути вищої якості.
- Гострокутні меблі в урочистому, пишному стилі. Лише стіл на кухні або їдальні може бути круглим, найбільш простим.
- Відкриті меблі (пенали, стелажі, поверхня на комодах) мають бути прикрашені дорогим сервізом, масивними статуетками з військовою тематикою.
- Точна система розміщення меблів. Не повинно бути великої кількості меблів в одному місці і велика кількість «голих стін» - в іншому.
- Для картин та фотографій – «пишні» рами, для ваз – оздоблення ручної роботи. Килими мають бути з незвичайним, симетричним, великим орнаментом.
- Об'ємні абажури.
- Шпалери на основі створення парчі та шовку.
- Вітається наявність фрески, колон, об'ємних візерунків на меблях.
- Віконні рами мають бути створені з дерева та прикрашені довгими шторами з важкої щільної тканини.
- Кольори використовують виключно глибоких відтінків (білий, синій, пудровий), рясно декоровані позолотою або бронзою.
- Необмежену кількість аксесуарів, меблів, дрібних деталей.
- Масивність у декорі предметів меблів.
- Замість дверних отворів та самих дверей можливе (і вітається) використання арок.
Позитивні та негативні сторони використання стилю Ампір для створення інтер'єру
Плюси
Інтер'єр у стилі ампір є особливим та нетиповим серед усіх інших. Даний дизайн дає можливість побувати в ХІХ столітті, відчути пишність того часу.
Стиль ампір точно дозволить абстрагуватися від того, що відбувається, від буденності. Інтер'єр в даному стилі передбачає велике приміщення з високими стелями та великою кількістю природного світла.
Вечірнє освітлення можна зробити будь-яким (темним, синім, неоновим).
Минусы
Стиль ампір є одним із найдорожчих і важко досяжних. Меблі, елітні матеріали та аксесуари з особливою історією важко придбати та знайти місце для їх покупки. Предмети подібного дизайну найчастіше робляться на замовлення та не виробляються популярними меблевими фірмами.
Стиль ампір підходить найбільш сміливим, тим, хто любить парадність і пишність. Найчастіше інтер'єр у даному дизайні використовується у заміських будинках чи великих квартирах. Приміщення в стилі ампір однозначно можна вважати яскравим, пишним, ошатним острівцем серед буденності та метушні.