Задумалися змінити стелю? Наймоднішим варіантом на сьогоднішній день є кесонна стеля. Але якщо фінансові можливості обмежені, то можна і просто пофарбувати його. Можна найняти фахівців, але в цьому заході немає нічого складного і цілком під силу зробити це самостійно. Розглянемо, як спростити процес та отримати ідеальний варіант.
Перед початком робіт необхідно придбати все потрібне. Перше і найважливіше – купівля фарби. Фахівці рекомендують звернути увагу на водоемульсійну. Вона естетичніше виглядає і простіше відмивається. На відміну від масляної фарби, водоемульсійна легше наноситься та змити її з поверхонь набагато простіше. Для нанесення на поверхню знадобиться два валики та пластиковий піддон. Чому валиків аж два? Один із довгим ворсом для первинного нанесення та другий із коротким ворсом для фінішного шару фарби. Поролонові валики використовувати у цьому випадку не рекомендується. Вони хоч і дешевше, але при нанесенні шару, що фарбує, можуть утворювати повітряні бульбашки і рівномірного покриття досягти буде складно.
Коли всі необхідні матеріали куплені та готові до використання, можна переходити безпосередньо до фарбування стелі. Першим кроком ретельно розмішуємо фарбу до однорідності. Багато виробників водоемульсійної фарби на упаковці своєї продукції в інструкції вказують на необхідність розбавити фарбу водою у певній пропорції. Якщо немає можливості розмішати будівельним міксером, можна скористатися будь-яким підручним матеріалом, наприклад палицею або бруском дерева. Однорідну, добре вимішану фарбу переливаємо невеликими порціями у пластиковий піддон. Починаючи фарбування, приготуйте драбини, перевірте її стійкість і лише після цього приступайте.
Добре просочіть валик фарбою і обов'язково прокотіть його кілька разів по ребристих гранях піддона, щоб рівномірно розподілити по ворсинках фарбу і видалити надлишки. У жодному разі не нехтуйте цим етапом. Так як при вмочуванні валика прямо в банку з фарбою і наступним нанесенням її на стелю Ви отримаєте нерівномірне нанесення, набризкування фарби на поверхні і збільшите витрату матеріалу в рази. А після висихання вся стеля опиниться в плямах, які доведеться зафарбовувати знову і знову, що ще більше посилить ситуацію.
Наше завдання – пофарбувати стелю рівномірно і якнайшвидше. Якщо дотримуватися всієї технології, то вже через півгодини стеля кімнати середнього розміру буде повністю профарбована. Іноді спускайтеся зі драбини і оглядайте стелю щодо наявності непрокрас. Справа в тому, що, перебуваючи на драбині, кут огляду спотворює реальну картину. І завершивши роботу можна виявити лисини в барвистому шарі. Усі недоліки потрібно усунути досі висихання першого шару.
Нанесення другого фінішного шару можна здійснювати тільки після того, як перший остаточно висох. У жодному разі не поспішайте. В іншому випадку новий шар підніме перший і весь процес буде зіпсований. Нанесення фінішного шару здійснюється за тими самими правилами, що й для першого, лише валиком із коротким ворсом. Чекаємо на повне висихання і стеля готова!