Міська сірість нерідко стає причиною поганого настрою. Особливо сильно від нестачі сонця можуть страждати власники квартир чи кімнат, що виходять на тінисту та прохолодну північну сторону. У цьому випадку сонця та фарб слід додати до інтер'єру.
Радісну та підбадьорливу атмосферу багато в чому створюють кольори. Стеля обов'язково фарбують у білу. Освітлення в жодному разі не повинно бути холодним. Перевагу віддають лампам із теплим, жовтуватим світлом. Теплими можуть бути кольори абажурів. Жовтий, червоний, помаранчевий кольори у поєднанні з напівпрозорим матеріалом допоможуть надати обстановці більш сонячного ефекту. При цьому «щільного» червоного чи оранжевого світла від подібних світильників варто уникати – затишку приміщенню це не додасть.
Світильники не повинні бути кольоровими, але їх може бути досить багато. Подібний набір здатний додати функціональності кімнаті. Продумані області освітлення та типи ламп можуть стати в нагоді у різний час доби і для різних справ. Крім того, використовуючи різні типи підсвічування, можна візуально змінювати основний інтер'єр. Нерідко для посилення ефекту освітлення використовують дзеркальні поверхні, маючи їх навпроти ламп. Якщо така кімната потребує зонування, перегородки не повинні перекривати джерело світла. Великі предмети меблів навіть варто робити світлими. Їх можуть відтіняти і підкреслювати компактніші темні речі: стільці або столики. Захаращувати таке приміщення не варто.
Для загального фону кімнати вибирають світлі або свіжі та помірно яскраві тони. Робити стіни білими необов'язково – недолік освітленості може перетворити його відтінки на сірі. Весняну чи літню обстановку допоможуть створити відтінки кремового, жовтого, бірюзового чи салатно-зеленого. Доречний і легкий квітковий принт. Обстановка може бути і барвистішою, але велика кількість соковитих кольорів може швидко набриднути або втомити. Якщо зробити ремонт немає можливості, необхідні фарби допоможе внести домашній текстиль, наприклад - штори. Щільні світлі або золотисто-жовті полотна затримуватимуть світло лише вночі, але денне освітлення не зменшать.
На допомогу в оформленні можуть прийти і декоративні зображення – сонячні краєвиди чи тропічні джунглі. Зелень може бути справжньою. Хоча підібрати живі рослини, які не потребують великої кількості сонця, буває непросто, вони допоможуть пожвавити обстановку. За бажання можна зосередити в північній кімнаті і звичайні квіти, використовуючи для них відповідне підсвічування. Подібний квітковий «оазис» допоможе наблизити житло до природи.
Якщо тінистою та темною є не вся квартира, а лише одна кімната, цю властивість можна обіграти. Нерідко такі слабо освітлені приміщення перетворюють на спальні. У цьому випадку ефект темряви можна навіть трохи посилити, наприклад, вибравши текстиль глибшого відтінку. Додати затишку і ще більше привернути до відпочинку в цьому випадку допоможуть приємні текстури. М'які подушки, пухнасті пледи, шовкові фіранки зроблять кімнату привабливішою.