Якщо ви всерйоз задумалися про те, щоб створити вдома максимально натуральний та екологічний інтер'єр, то без природних матеріалів не обійтися. А щоб ви не розгубилися у різноманітті екзотичних підлогових та настінних покриттів, ми підготували невеликий огляд.

Найпростіший спосіб додати природності в інтер'єр - це купити циновки. Добре вибір матеріалів, з яких їх виробляють величезний. Для більш серйозних переробок можна використовувати спеціальні шпалери або стінні панелі, а також паркет, меблі з екзотичної деревини та незвичайні аксесуари.

Огляд матеріалів циновок

Як уже було сказано, швидко і недорого змінити інтер'єр можна за допомогою циновок - плетених з листя, стебел або гілок різних рослин килимки. Вони можуть бути невеликого розміру, а можуть замінити собою ковролін. І хоча, звичні нам верба, очерет, коноплі з давніх-давен використовувалися для цих цілей, в сучасних інтер'єрах перевага надається зовсім іншим матеріалам.

Джут

Циновка из джута

Один з основних матеріалів, що використовуються для виготовлення килимків та циновок – це джут. Його головні переваги – доступність, міцність, зносостійкість та відмінні споживчі властивості. Джутові циновки м'які і приємні на дотик, їх можна сміливо стелити у вітальні, спальні або передпокої. Єдиний недолік – їх не можна мочити. При дбайливому поводженні та належному догляді вони можуть прослужити вам до семи років.

Сизаль

Циновка из сизали

З листя агави отримують жорстке волокно, яке йде на виготовлення циновок із сизалю. Міцність цього матеріалу оцінили ще кілька століть тому, коли його використовували для плетіння канатів. Якщо порівнювати сизаль з джутом, то не настільки міцний і менш жорсткий, його теж не варто мочити, тому розміщувати його варто в спальнях або вітальні.

Кокос

Циновка из кокоса

Кокосова пальма - унікальна рослина, кожна частина якої знаходить своє застосування. У нашому випадку найцікавіше - це кокосове волокно, яке обволікає стовбур рослин і койра - м'яка серцевина між горіхом і його оболонкою. Кокосове волокно жорсткіше, навіть грубе, а койра відмінно підходить для виготовлення пружних, приємних на дотик килимків. Безперечною перевагою будь-якої циновки з кокосу є її стійкість до води, тому їх можна не боятися стелити у ванній кімнаті.

Водорості

Циновка из водорослей

Цинівки з водоростей для справжніх цінителів. Вони легкі, гнучкі, але дуже недовговічні. Крім чисто декораторських функцій додають інтер'єру ледь вловимий аромат моря.

Тростина

Циновка из тростника

Мабуть, перший в історії людства матеріал, який був використаний як підлогове покриття. При належному догляді може вірою та правдою прослужити близько п'яти років. Головне, вибрати якісний виріб.

Стіни

Донедавна в обробці стін застосовувалися тільки дерев'яні панелі, але прогрес не стоїть на місці. Тепер кожен бажаючий жити у натуральному оточенні може придбати шпалери, виготовлені з рослинних матеріалів.

По суті, це тонко вироблені та наклеєні на відповідну паперову основу волокна. Зазвичай для цього використовують джут, льон, очерет, бамбук чи папірус. Фантазії дизайнерів дозволяють створювати оригінальні полотна з хаотично наклеєного листя, стебел або волокон. Це неможливо зробити в промислових масштабах, тому використовується виключно ручна праця. Природні матеріали дозволяють створювати унікальні фактури і колірні рішення.

Плюси таких настінних покриттів очевидні. Вони краще зберігають тепло в кімнаті, мають звукоізолюючі властивості, дозволяють створити унікальний інтер'єр, а товщина шпалер приховує нерівності та дефекти стін.

Підлога

Древесина

Звісно, українська традиція тяжіє до дерева. Мало хто відмовиться від того, щоб зробити у своєму будинку справжні дерев'яні підлоги. Велику фору місцевим породам дерева дають екзотичні екземпляри. Багато хто з них у рази міцніший за дуб.

А про красу малюнка, розмаїтість кольорів та вологостійкості навіть говорити не доводиться. Особливою популярністю користуються тік, ебен, амарант, венге та інші незвичайні породи дерев. Багато хто з них просочений ефірними маслами і тому не потребує додаткової обробки, їм не страшні гострі підбори туфель або ніжки важкого комода.

Мінус у такого варіанта лише один – висока вартість. Тому, якщо вам не по кишені справжнє дерево, купіть паркетну дошку. В цьому випадку тільки верхня її частина буде з потрібного вам матеріалу, а нижні шари з більш дешевого дерева.

Пробка

Якщо вам важливе збереження природних ресурсів, то зверніть увагу на пробку. Нею можна обробляти будь-яку поверхню: підлогу, стіни, стелі. В результаті ви отримаєте затишний простір з м'якою пружною підлогою, з відмінною звукоізоляцією, гіпоалергенний та безпечний. А головне, це відновлюваний ресурс, адже з коркового дуба знімати кору можна кожні десять років.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити