Чому плитка така популярна при виборі покриття для підлоги та стін у ванних кімнатах і кухнях? Достатньо буде назвати навіть дві якості таких покриттів. Це довговічність у використанні і простота догляду за ними. Далі можна сказати про те, що приваблює ще й різноманітність вибору плитки. Це і колірна гама, і вибір малюнка. Її можна підібрати практично до будь-якого створюваного інтер'єру. Хоча укладання плитки зроблена з дотриманням технології, а сама плитка досить якісна, при подальшому ремонті може знадобитися її замінити. Можливо, змінився інтер'єр приміщення і колірне рішення більше не відповідає новому задуму. А може, змінилися смакові пристрасті господарів квартири. У таких випадках заміна плитки буде потрібна.

Демонтувати стару плитку чи залишити?

Зрозуміло, що при демонтажі старої плитки буде багато сміття та пилу. Тому майстри, які виконують цей вид робіт, задумалися про те, щоб класти нову плитку на стару. За наявності сучасних будівельних матеріалів це виявилося цілком можливим. Хоча щоб таку роботу виконати, потрібно знати деякі умови для цього. Подібний спосіб укладання плитки можна застосовувати тільки якщо попередня поверхня міцна і рівна. Якщо частина плитки відстала від підлоги, на деяких існують відколи, то така поверхня вже не зможе служити основою для укладання нової плитки. Крім того, слід простукати кожну плитку підлоги, і переконатися у відсутності порожнин під ними. І тільки якщо всі ці умови дотримані, можна бути впевненим, що основа під нову плитку є міцною.

Підготовка має бути ґрунтовною

Важливо, щоб основа під плитку мала здатність добре зчіплятися з клеєм, що наноситься на нього. Ця здатність називається адгезією. Оскільки плитка, на яку укладатимуться нові шари, надто гладка, її поверхню варто зробити шорсткою. За допомогою болгарки необхідно нанести насічки на стару плитку. Це потрібно зробити приблизно на відстані 1-2 см, і врахувати при цьому, що подібна робота буде дуже запорошеною. Важливо видалити зі старої плитки всі жирові забруднення. Особливо ретельно це потрібно зробити у місцях пролягання плиткових швів. Бажано видалити з них усю стару затиральну суміш. Після того, як всі ці маніпуляції виконані, потрібно ретельно пропилососити всю поверхню. І тільки потім нанести на плитку шар «Бетонокантакту», дочекатися його повного висихання, і можна приступати до укладання нової плитки поверх старої.

Інструменти та пристрої

Перед тим, як розпочати укладання керамічної плитки, слід приготувати інструменти, які можуть знадобитися. Список необхідного наведено нижче.

  1. Гумовий молоток
  2. Мастерок
  3. Зубчастий шпатель
  4. скребок
  5. Олівець або маркер
  6. Будівельний ніж
  7. Валик
  8. Пензель
  9. Рулетка
  10. Рівень
  11. Хрестики для встановлення між швами.

Плитковий клей

Для такого виду робіт підійде не кожен вид клею. Багато майстрів віддають перевагу клею Церезіт. Він найкраще підходить для робіт з поверхонь, які є складними. Бажано також, щоб цей клей призначався для роботи з керамограніт.

Після того, як поверхня підготовлена, і всі інструменти знаходяться в наявності, можна приступати до укладання нової плитки. Насамперед варто здійснити розмітку, за якою плитка буде укладена. Часто буває, що плитку потрібно підрізати. Так ось, ці підрізані плитки повинні бути якнайменш помітні. Ідеальним варіантом буде підрізання плитки на третину чи половину. Подальше укладання нової плитки варто робити таким самим способом, як якщо б вона була укладена на бетонну основу. При дотриманні технологічних особливостей цього виду робіт, нова плитка, покладена на стару, багато років радуватиме своїм виглядом господарів квартири.

Єдине, про що варто подумати, що простіше, витратити час і зусилля на підготовку до такої роботи, або все ж таки демонтувати старе покриття, не побоявшись кількості сміття при цьому.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити