План.
Отже, розпочнемо заочно будівництво будинку. Припустимо, що ділянка у вас є. Для початку вам потрібно, щоб будівництво відбулося у вас подумки, а потім на папері. Тут важливий контроль кожного кроку та чітке уявлення послідовності будівельних робіт. Інакше будівництво може коштувати дорожче, ніж його реальна вартість.
Кошторис - розумна економія.
Перший проект вам дасть одне загальне уявлення про будинок в цілому. Зазвичай наступний етап планування у фахівців називається по-різному, а саме – робочими кресленнями, плануванням, кошторисом. Як ви вже зрозуміли, цей папір важливий, оскільки в ньому розраховують точну кількість потрібних матеріалів, починаючи від фундаменту і закінчуючи дахом. Також можна здійснити розрахунок внутрішнього оздоблення будинку: точну кількість шпалер, плитки, сантехніки. З урахуванням кожної дрібниці додають вартість найманих людей. Проте, під час будівництва можуть змінитися вартість, бажання, і навіть можливості самого клієнта. Саме тому розумно замовляти кошторис лише на каркас будинку, а саме стіни, дах, фундамент та оплату за найману працю. Вартість самої кошторису також визначити важко, і наскільки якісно вона зроблена – теж. Різні фахівці оцінюють свої послуги по-різному. Крім цього, до розрахунку каркасу будинку роблять ще й проект з електропостачання, каналізації та водопостачання. Але це вже інші проекти.
Багато хто рекомендує звертатися безпосередньо до кошторисника, а не до приватної фірми. Так, з вас візьмуть до 3 відсотків вартості кошторису. Тільки у кошторисі точно прорахують будівництво будинку разом із витратами на робітників. Складаючи детальний кошторис існує велика ймовірність того, що реальні витрати виявляться нижчими за потрібні насправді. Будівельники зазвичай пропонують підрахувати витрати, з яких на будівництво будинку буде витрачено половину ринкової ціни.
У цій справі найлегше – це отримання технічних умов для подальшого його підключення до комунальних мереж. Буде краще, якщо ви отримаєте їх до початку будівництва. Оскільки може бути таке, що будинок вже практично збудувався, а підключити його до електрики практично неможливо.
Електрика.
Що стосується електрики, то на нього найскладніше отримати технічні умови. Оскільки для цього забудовнику необхідно надати виконавцю подібних послуг документи, написати заяву та розпочати «ходіння по муках». Як правило, якщо технічна можливість підключення існує, то такий дозвіл ви отримаєте безкоштовно. Однак, якщо мережа у місті перевантажена, безпосередньо отримати благо цивілізації практично неможливо. У яку вартість вам обійдеться установка стовпів з прокладанням ліній та інших елементів системи електропостачання ніхто не скаже, тому що всі ці витрати розраховуються в індивідуальному порядку.
Каналізація.
У цій справі необхідно отримати дозвіл та скласти проект водопостачання з каналізаційними шляхами. На ці комунікації з оформленням документів буде простіше.
Хочеться відзначити одну малоприємну деталь – на вашій території під землею можуть проходити телефонні та телевізійні лінії. Зазвичай у документах на ділянку вони зазначаються. Безпосередньо перед початком прокладання траншеї для мереж необхідно узгодити свої дії із установами, лінії яких проходять через ваше подвір'я.
Ще раз зазначимо, що створюючи будь-який проект, ви не вгадаєте, скільки він буде коштувати в кінцевому результаті. Все залежатиме від складності робіт та загальної площі.