Пропоноване рішення передбачає підвіску електроводонагрівача таким чином, що його низ розташований трохи вище за рівень точок розбору води, а також наявність січної арматури та зворотних клапанів на врізанні гребінки в стояки холодного та гарячого водопостачання.
Для доступу до запасу води з бака водонагрівача звичним для нас способом – відкривши кран змішувача, потрібно виконати дві умови: обійти зворотно-
запобіжний клапан і дати можливість підсмоктування атмосферного повітря в бак, оскільки скидання води здійснюватиметься самопливом.
Перше умова виконується установкою байпаса – обвідної лінії зворотного клапана водонагрівача. Для цього паралельно клапану підключається звичайний кульовий кран, який при необхідності переводиться в положення «ВІДКРИТО», що дозволяє здійснювати злив води з нижньої точки водонагрівача практично в повному обсязі. Для виконання другої умови необхідно до вихідного штуцера гарячої води бойлера через трійник приєднати ще один кульовий кран з вертикальною трубкою, верхній кінець якої повинен перебувати вище за рівень верху електроводонагрівача. При відкритті цього крана через трубку здійснюватиметься повідомлення ємності бака з атмосферою, необхідне зливу води самопливом.
На малюнку:
- Підведення холодної води;
- Вихід гарячої води;
- Байпас;
- Повітряний кран;
- Повітряна трубка.
Отже, неприємна ситуація – сталося відключення води. Немає ні холодної, ні гарячої. Якщо до цього моменту ми не користувалися електроводонагрівачем, він відключений від електромережі, вода в ньому холодна, крани на підводці до бойлера, на байпасі і трубці сполучення з атмосферою перекриті. Для водопостачання з бака потрібно:
- Закрити січу арматуру на врізанні гребінки в стояк холодної та гарячої води;
- Відкрити кран холодної води на підводці до електроводонагрівача;
- Відкрити кран на байпасі;
- Короткочасно відкрити кран холодної води змішувача для скидання тиску у баку;
- Відкрити кран трубки повідомлення з атмосферою.
У випадку, коли електроводонагрівач підключений до одного і того ж розподільного гребінця, що і бачок унітазу, то в нього також надходитиме вода.
Якщо під час відключення холодної води гаряче водопостачання здійснювалося з електроводонагрівача, необхідно:
- Закрити січу арматуру на врізанні гребінки в стояк холодної води. Арматура на врізанні стояк гарячої води повинна бути закрита спочатку, так як гаряча вода надходила з бойлера;
- Вимкнути електроводонагрівач від електромережі та забезпечити неможливість його випадкового підключення;
- Якщо бачок унітазу підключений до того ж гребінця, що і бойлер, то перекрити кран на бачок. Попадання гарячої води призведе до виходу з ладу та бачка та унітазу!
- Відкрити кран на байпасі;
- Короткочасно відкрити кран холодної води змішувача для скидання тиску у баку;
- Відкрити кран трубки сполучення з атмосферою.
Увага, щоб уникнути опіків! Вода в цьому випадку із крана холодної води змішувача буде дуже гарячою!
Після відновлення подачі холодної води потрібно обов'язково перекрити кран байпасу і трубки сполучення з атмосферою. Після цього заповнити електроводонагрівач холодною водою. Під час заповнення треба відкрити кран гарячої води змішувача для випуску повітря з бака. Поява води з крана гарячої води змішувача вкаже повне заповнення бойлера. Тільки після цього його можна підключити до електромережі.
Максимально уважно ставтеся до послідовності відкриття та закриття сіючої арматури! Нерозуміння того, що ви відкрили або закрили, може спричинити затоплення та непередбачені витрати на ремонт вашої квартири та квартири сусідів, які проживають поверхами нижче.
Не можна використовувати воду з бака для пиття та приготування їжі, тому що в ньому можливе розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Періодично робіть заміну води при простої електроводонагрівача.
Вищевказаний метод підключення електроводонагрівача дозволить зручно та безпечно злити воду з бака для очищення його від накипу, заміни електронагрівальних елементів, магнієвого анода захисту, а також консервації на зимовий період у неопалюваних приміщеннях.