Підготовка поверхні для укладання
Перш ніж розпочати роботу, слід вирівняти поверхню. Для цього по всій поверхні проводять рейкою і помічені нерівності відзначають олівцем. Наступним етапом є усунення всіх нерівностей, що виступають, збиваючи їх зубилом і молотком. Заглиблення вирівнюють за допомогою цементного розчину. Коли розчин застигне, поверхню очищаємо від пилу та жиру. При великій кількості вад на поверхні оптимальним варіантом буде стяжка товщиною до десяти сантиметрів. Після роботи, рівнем або рейкою перевіряють рівність поверхні.
Розмітка робочої поверхні
Для роботи використовується рейка та рівень. За допомогою рівня відзначають олівцем лінію чистої підлоги по всьому периметру кімнати. Потім натягують будівельну нитку по розмітках чистої підлоги. Таким чином, по шнуру, укладатиметься плитка.
Укладання плитки
Якщо плитка має певний візерунок, визначтеся з порядком укладання. При роботі з плиткою іноді доводиться обрізати непотрібну частину. Для цього плитку кладуть лицьовою стороною на край столу, і після попередньої розмітки, натискаючи склорізом проводимо лінію. Потім, впевненим рухом переламуємо її. Важливо наносити лінію склорізом лише один раз. При укладанні плитки, на основу наноситися розчин, укладаємо на поверхню до рівня, пристукуючи гумовим молотком доти, доки плитка не зрівняється з попередньою плиткою. Між плитками встановлюємо пластмасові хрестики для однакової ширини швів. Зайвий розчин обережно видаляємо. Таким способом укладаємо решту плитки, контролюючи процес за допомогою рівня. Якщо плитка провалюється трохи нижче за розмітку, відірвіть її і додайте на основу трохи розчину. Після укладання, заповніть шви на стиках спеціальним заповнювачем швів, який має різні кольори. Його можна підібрати у тон вашій плитці. Для застигання потрібно добу – дві. Для надання плитці естетичного вигляду можна обробити поверхню спеціальним складом, який продається в будівельному магазині. Такий метод надасть вашій плитці блиск і захистить її від тьмяності.