Ноги людини, що стоїть на підлозі, відчувають тепло, а повітря в приміщенні має нормальну температуру, яка забезпечує відчуття свіжості. Внаслідок того, що теплопередача здійснюється на поверхні великої площі, кількість переданого тепла навколишньому повітрю збільшується. При низькій температурі теплопередаючого елемента, яким у цьому випадку є сама підлога, вологість повітря в приміщенні залишається в межах норми. Обігрів приміщення за допомогою теплих підлог є більш економічним. При розрахунку коефіцієнта економії технологи вийшли на вражаючі значення, які сягають 40%.
Системи підігріву підлоги поділяються на електричну та водяну. Електрична система підігріву підлоги є більш поширеною, завдяки більш простому монтажу та меншій вартості. Основою такої системи є електричний кабель. Напруга звичайна 220в. Принцип дії заснований на теплопередачі від кабелю, що нагрівається за допомогою високого електричного опору, до бетонної стяжки підлоги, товщина якої досягає 8 сантиметрів. Для підтримки постійної температури в комплект входить датчик та термостат. Датчик температури ховається в гофровану трубу і заливається бетоном разом із нагрівальним елементом. Для автоматичного регулювання температури встановлюються спеціальні датчики, що дозволяють задавати будь-які параметри температури.
Система водяного підігріву підлоги передбачає використання як джерело тепла нагрітий теплоносій. При даній технології обігріву використовується примусова циркуляція теплоносія у закритих контурах та передбачає застосування насосу. Дана система обладнана змішувальним вузлом, в якому відбувається змішування маси теплоносія. В основному такий вид обігріву використовується в індивідуальних будинках для підігріву спортивних майданчиків або стадіонів.