Якщо прийшла думка ремонтувати туалет із ванною, значну увагу зверніть на вибір різних будівельних, а також оздоблювальних матеріалів. материалов. Особливість приміщень, що ремонтуються в тому, що тут багато вологи, а також температурний режим може відрізнятися від основного. Тому, підбираючи матеріали, враховуються характеристики санвузла, наприклад гігієнічність даного місця. Починаючи ремонт, слід не забувати, що головне тут не стільки краса та затишок, скільки функціональність цих кімнат. Тому на початку варто подумати про оновлення систем водопостачання та каналізації.
Порядок проведення ремонту
- Початком затіяного ремонту буде звільнення приміщень, що ремонтуються, від старих меблів, обладнання та інших предметів.
- Наступним кроком буде демонтаж застарілих труб та встановлення нових.
- Прокладання електропроводки, якщо це потрібно.
- Стіни, стеля та підлога – наступний і дуже важливий момент у ремонті.
- Насамкінець залишають монтаж нової сантехніки та встановлення світильників.
Тепер поговоримо докладніше про все. Коли з приміщень, що ремонтуються, все прибрано, справа доходить до труб, які постачають санвузол водою. На сьогодні всі рекомендують труби ПВХ, які є найдешевшими та найпрактичнішими. Однак використовуються також сталеві, мідні або металополімерні труби.
Першими у списку на демонтаж будуть стояки на водопостачання, які змінюються від самої підлоги до стелі. Потім можна приступати до труб для гарячої та холодної води. При цьому спеціальне віялове розведення для труб водопостачання не допустить різних стрибків тиску при самому введенні води в житло. Така система дуже практична для роздільного підключення всіх необхідних приладів: пральної та сушильної машини, бойлера, очисних фільтрів, кабінки для душу або самої ванни, унітазу, додаткового крана. Дуже практично розташувати всі труби в спеціально зробленій шафці в туалетній кімнаті. Тут до них буде добрий доступ, і заважати нічого не буде.
Монтаж каналізації теж потрібно починати зі стояків та поступово переходити до труби зливу. Прокладаючи зливні труби, потрібно враховувати один момент: кут до стояка має бути 3-5о, а кутів 90о при поворотах слід уникати, щоб там не утворювалися засмічення. У цей час слід подумати про гідрозатвор для встановлення та підключення пральної машини. Це обмежить квартиру від чужих запахів.
Приступаючи до ремонту самих стін, потрібно взяти до уваги, як і коли потрібно проводити монтаж унітазу, душової кабіни або ванни, - до або після такого ремонту. Це залежить від використовуваних матеріалів. В основному для обробки підлоги та стін у санвузлах використовують керамічну плитку, стелі роблять натяжні або рейкові. Вибираючи декоративний матеріал, особливу увагу приділяють саме естетичним якостям, адже всі спеціальні матеріали для ванної кімнати стійкі до вологи та хімічних впливів.
ЦІКАВА СТАТТЯ: Візуально розширюємо маленьку ванну за допомогою плитки.
Використовуючи керамічну плитку, сантехніку рекомендують заздалегідь встановити. А щоби вибрати плитку, слід докласти чимало зусиль. Адже вибрати товар із такого величезного асортименту — справа дуже нелегка. Але унікальний вишуканий дизайн вашого приміщення гарантований. Перед початком роботи з укладання плитки потрібно підготувати стіни та зробити розмітку.
Якщо стіни будуть оброблятися вагонкою або пробковим деревом, заздалегідь монтувати ванну або раковину немає необхідності. В цьому випадку слід приділити увагу самій гідроізоляції, наприклад, стики між плитами у євровагонки іноді пропускають воду. Те саме стосується і покриття підлоги. Хоча найкращий варіант для цього – керамічна плитка. Іноді використовують лінолеум.
Наприкінці ремонтних робіт потрібно провести кабелі для освітлення та розетки. Для запобігання попаданню вологи кабель у ванній повинен бути захищений спеціальною оболонкою. Але все одно їх не можна встановлювати поблизу крана, де немає гарантії, що вони залишаться сухими. Краще встановити десь на відстані 60 см від раковини або ванної, адже більша відстань передбачає використання подовжувачів, що небажано. Хорошим варіантом буде і додаткове освітлення, наприклад, біля дзеркала або всередині шафки.
Наприкінці оздоблювальних робіт іде встановлення сантехніки, якщо вона ще не встановлена, а також різноманітне декорування, підвішування шафок. Сьогодні можна вибрати сантехніку навіть різного кольору, тому декор туалетної та ванної кімнати буде відповідати одному стилю.