Для цього видаляємо всі непотрібні елементи, наприклад, цвяхи, дюбеля, шурупи, зачищаємо стіну від шарів старих шпалер, фарби, штукатурки, що обсипається. Не варто зважати на те, що не всі види матеріалів можуть контактувати, в деяких випадках вони взаємно руйнують один одного, тому вкрай важливо заздалегідь обміркувати і підібрати правильні варіанти. Наприклад, водополімерні або водоемульсійні суміші не наносять на водорозчинні поверхні. Однак, не варто боятися таких ситуацій, у наш час існує безліч різних ґрунтувальних та інших захисних матеріалів, що застосовуються при ремонті квартир. Такий шар додатково посилить, і захистить від небажаного впливу основу оброблюваної поверхні.
Наступний крок – перевірка геометричних показників, тобто. перевірка на кривизну поверхонь. Проводиться вона за допомогою схилу або рівня. Ці показники дуже важливі, оскільки при сильно викривлених стінах використання таких матеріалів як керамічна плитка або пластикові панелі досить ускладнюється. Якщо показники в нормі, ми можемо розпочинати подальші роботи.
У бетонних та цементних поверхнях всі щілини та отвори більше одного міліметра неодмінно замазуються ґрунтовкою. Для цього щілина злегка розширюється куточком шпателя (щоб обсипалося все, що схильне до обсипання) і замазується, при цьому старанно вмазуємо наповнювач у щілину, чим щільніше, тим краще. Найкращі характеристики мають грунтовки з властивостями глибокого проникнення. Така грунтовка створює свого роду захисну плівку, дозволяючи підвищити зчеплення основи з використовуваними ремонтними складами. Після висихання ґрунтовка шліфується для повноцінного вирівнювання робочої поверхні.
Дерев'яні поверхні здебільшого грунтуються оліфою, це найпрактичніший і зручний за ціною та якістю варіант. Найкращий результат дає використання оліфи, розігрітої до температури 80 градусів, можна нанести один шар або більше, залежно від власних побажань. За такої обробки створюється відмінна основа під подальшу обробку. Варто звернути увагу на вигляд та якість дерев'яних деталей або поверхонь. За наявності місць, заражених грибком чи гниллю, їх потрібно видалити. Порожнечі, що виникли, заповнити спеціальною шпаклівкою для дерева або відповідними шматочками деревини.
Особливої уваги вимагає нанесення на стіну штукатурного покриття, але якщо робота виконана неякісно, можливе обсипання штукатурки, можуть навіть обвалюватись цілі пласти. Що можна зробити, щоб таке не сталося? Насамперед, домагаємося максимально можливої чистоти робочої поверхні, і, отже, зволожуємо її. Найкраще зчеплення дає не гладка, а шорстка поверхня, наприклад цегляна кладка. Додатковим плюсом стане підготовка стіни за допомогою контактних ґрунтовок або ґрунтовок глибокого проникнення. При одночасному використанні різних видів ґрунтовок краще купувати одну товарну лінію, кінцевий результат буде вищим. На основу наносимо зміцнювальну грунтовку, потім покращує зчеплення між шарами, і приступаємо до нанесення штукатурки.
Металеві робочі поверхні очищаємо за допомогою жорсткої щітки від гнилі та іржі, та загрунтовуємо для подальшої обробки. У домашніх умовах зазвичай як ґрунтовка використовується сурик. Якщо така поверхня добре очищена і загрунтована, то і проблем згодом зазвичай не буває.
Дуже часто для створення в будинку атмосфери краси та затишку використовуються шпалери. Працювати з ними досить просто, основна вимога – рівні стіни, які не мають явних дефектів у вигляді тріщин, вибоїн та пагорбів. Крихітні ямки і тріщини є перешкодою, зазвичай вони непомітні. Невеликі нерівності також скрадуються за рахунок невеликого розтягування зволожених шпалер.
Найпростіші вимоги під час підготовки поверхонь, призначених під облицювання на каркас. У цьому випадку необхідно лише як слід очистити робочу поверхню від забруднень. Єдина скрута, яка можлива, це необхідність просвердлити безліч отворів для встановлення каркаса. У такій ситуації потрібно правильно визначити зони, в яких прокладено електропроводку та інші комунікації, щоб згодом не порушити їх або не створити інших проблем.
Найкращою рекомендацією при ремонті квартири чи будинку буде довірити проведення всіх видів робіт спеціалізованої компанії з відповідним досвідом, кваліфікованими фахівцями та гарантією якості.