Колір штор
Кольорова палітра штор може поєднуватися з оформленням ліжка: покривалом і подушками, або з меблями. Орієнтиром можуть бути і шпалери, але підбирати до них штори у тон не варто. Дизайнери рекомендують використовувати темніший або світліший відтінок тієї ж гами. Це зробить вигляд приміщення більш вишуканим та багатогранним.
У маленькій кімнаті не слід використовувати занадто темні полотна.
Затемнити вікно можна за допомогою драпірування або додаткового шару світлонепроникних рулонних штор або екранів.
Якщо при розробці дизайн-проекту оформлення спальні не підпорядковане певній стилістиці, вибір кольорової гами та фасону стає набагато ширшим.
В кімнату краще підбирати тканини тих кольорів, які не суперечитимуть її головному завданню — якісному відпочинку.
Так червоні, помаранчеві та будь-які надмірно яскраві варіанти можуть привертати до себе зайву увагу й не дадуть повноцінно розслабитися.
Переважно менш яскраві, спокійні тони. Вони можуть бути як світлими, та глибокими. Перевагу часто віддають відтінкам зеленого, особливо темним або трохи приглушеним. Трав'яний, полиновий або оливковий колір стане чудовим нагадуванням про природу.
Для теплих спалень можна вибрати спокійний або насичений синій.
Універсальним рішенням вважаються численні відтінки бежевого та коричневого. Останній добре впишеться в інтер'єр, для якого потрібні чорні штори. Теплий шоколадний тон надасть спальні по-справжньому розкішного вигляду.
Можна зупинитися й на варіантах з візерунками. На хвилі популярності зараз є геометричні орнаменти.
Типи та матеріал штор
Окрім класичних моделей можна вибирати всілякі варіації: римські, французькі та японські штори. Для нічного затінення підійдуть рулонні. Але тут їх, як і жалюзі, краще не використовувати поодинці, а поєднувати з тканинним доповненням, якщо стилістика кімнати не потребує іншого. Це зробить обстановку спальні більш затишною.
Матеріал для штор тут повинен бути досить щільним, щоб перекривати світло, що йде з вулиці. У його складі повинні переважати натуральні волокна: бавовна, льон або шовк. Синтетика може перекривати свіже повітря, що надходить від вікна.
Найчастіше композицію тут складають два види тканин: щільніші портьєри та прозорий тюль. Цікаві поєднання їх забарвлень і фактур надають кімнаті цікавішого та оригінальнішого вигляду. Світлий тюль візуально полегшить вікно з важкими або темними фіранками.
На відміну від кухні, фіранки в спальні менш схильні до ризику швидкого забруднення. Тим не менш, практичні та прості в обігу штори значно полегшать процес збирання. Це може відноситися як до складності конструкції або типу її кріплення, так і до тканини, що використовується. Ворсисті матеріали, такі як оксамит і велюр, вбирають більше пилу, ніж текстиль з гладкою поверхнею. Крім того, забруднення на них бувають помітними неозброєним поглядом. Щоб не прати їх частіше, ніж звичайно, такі моделі краще залишити для будинків у зелених і менш запорошених районах.
Саме в спальні штори можуть найбільше перебувати у закритому стані. Щоб вони якнайдовше зберігали привабливий вигляд і не вигоряли, перед вибором потрібно оцінити ступінь освітленості спальні. Полотна з різнокольоровими принтами не тільки допоможуть пожвавити затінену кімнату, але й прослужать у ній набагато більше. На вікнах із сонячного боку радять застосовувати однотонні та двосторонні моделі.