ЗМІСТ:

Незважаючи на те, що пінопласт – це один із доступних способів утеплення, у нього є один із недоліків. Це низька міцність до механічних дій. Навіть найменший удар здатний залишити вм'ятину чи зруйнувати плиту. Крім того, пінопласт потрібно берегти від впливу ультрафіолету та перепадів температури та вологості. Тому при використанні пінопластових плит для оздоблювальних робіт необхідно, після монтажних робіт, провести оштукатурювання. Це дозволить захистити матеріал від впливу зовнішнього середовища та досягти естетичної краси будинку.

Штукатурка стін своїми руками

Такий спосіб утеплення можна проводити тільки в тому випадку, коли плити кріпляться будівельним клеєм. Якщо пінопласт встановлюється в комірки, такий метод втрачає сенс.

 Утепление пенопластом

Самостійна штукатурка пінопласту має на увазі дотримання ряду послідовностей:

  • Підготовка поверхні пінопластових стін. Насамперед необхідно перевірити та усунути всі щілини. Так як не завжди вдається ідеально укласти плити;
  • Приготувати розчин. Можна приготувати суміш самостійно за допомогою піску і цементу, або придбати в будівельному магазині готові сухі порошки. Це найбільш оптимальний варіант для людей, які не мають досвіду в будівництві. Виробник на кожній упаковці вказує докладний опис технології приготування розчину, що дозволяє швидко домогтися правильної консистенції;
  • Укладання первинного шару штукатурки. Для того, щоб розчин з часом не відпав і не тріскався, на пінопласт обов'язково кріпиться будівельна сітка. Вона може бути виконана із пластику або металу. Такий спосіб дозволяє досягти надійного зчеплення. Також слід знати, що укладання сітки починають з кутів будівлі від верху до основи;
  • Фінішна штукатурка по пінопласту. ТТехнологія нанесення другого шару штукатурки необхідна для приховування ділянок сітки та остаточного вирівнювання стіни. Якщо після висихання якість незадовільна, можна ще раз нанести тонкий шар розчину. Однак це є чорновим оздобленням. Остаточне оздоблення фасадів проводиться спеціальними декоративними сумішами.

Штукатурка для пінопласту - види

Після чорнового оздоблення стіни виглядають непривабливо та тьмяно. Тому в технології утеплення застосовуються декоративні суміші, за допомогою яких досягається чудовий екстер'єр будівлі. Для цього на ринку запропоновано кілька видів, які відрізняються фактурою, кольором та ціною.

  1. Мінеральні суміші.
  2. Акрилові суміші.

До складу мінеральних розчинів входять цемент та пісок, які доповнюються камінням різної фракції, що дозволяє здійснювати такі види оздоблювальних робіт:

  • «Шуба». Такий метод дозволяє здійснити безладний, шорсткий малюнок. Штукатурку можна наносити на поверхню за допомогою спеціальної машини, що розбризкує, малярним пензликом або розтягуючи розчин кельмою. Це екологічно чистий матеріал, який добре переносить температурні перепади та коливання вологи;
  • «Короїд». Найбільш потрібний матеріал для фасадних робіт. Так як легко наноситься на поверхні, швидко висихає і можна фарбувати. Також така штукатурка є абсолютно пожежобезпечною та стійкою до атмосферних змін. Гарний ефект фарбування досягається за допомогою малярського валика чи пензля.

Обидві суміші не тільки красиво виглядають, а й захищають пінопластові плити від механічних пошкоджень.

До складу акрилових розчинів також входять крихта каменю та пісок. Однак для покращення властивостей матеріалу додається акрилова смола, пластифікатори та модифікатори.

Найбільш поширений вид акрилової штукатурки в будівельній сфері є «Мозаїка», оскільки має велику палітру кольорів і зернисту структуру з мармуровим вкрапленням. В основу штукатурки входять компоненти, що клюють з додаванням мармурової крихти з граніту або кварцу. Такий склад робить структуру однорідною та еластичною.

Мозаичная штукатурка для пенопласта

Мозаїчна штукатурка має безліч переваг перед іншими розчинами:

  • Завдяки клейким компонентам штукатурка має гарне зчеплення з пінопластом;
  • Матеріал легко переносить спеку та морози;
  • Широка палітра кольорів;
  • Колір не вигоряє під час потрапляння прямих сонячних променів;
  • Екологічний та міцний матеріал;
  • Добре переносить механічні ушкодження.

Однак одним із суттєвих недоліків акрилових сумішей полягає у його високій вартості. Але тривалий термін служби в кінцевому підсумку буде найбільш вигідним за мінеральні суміші.

Як правильно штукатурити пінопласт

Для того, щоб забезпечити гарне зчеплення пінопласту зі штукатуркою, необхідно попередньо нанести на поверхню грунтовку. Найкраще використовувати гідрофобні та біостійкі матеріали.

Далі потрібно вибрати найбільш підходящий спосіб нанесення штукатурки. Це може бути машинний або або метод накидання.

Після цього слід правильно розрахувати потрібну кількість сухої суміші. Це можна прочитати на упаковці, де вказується витрата штукатурки на квадратний метр.

Якщо вирішено домогтися пофарбованої поверхні, то краще не користуватися барвниками, а купити готову суміш, яку розводять простою водою до потрібної консистенції.

Незалежно від обраного способу нанесення сухої суміші, оштукатурювання проводиться зверху донизу. Це дозволить легко досягти рівної та красивої поверхні.

Самостійне приготування розчину

Для цього знадобляться такі компоненти:

  1. Цемент.
  2. Пісок.
  3. Вода.

Цемент та пісок перемішуються з розрахунку 1 до 3. Тобто на 1 відро сухого цементу, необхідно 3 відра піску. Далі додається вода та доводиться до однорідної консистенції.

Такий спосіб вважається найдоступнішим, але дуже трудомістким.

При дотриманні всіх будівельних рекомендацій штукатурка пінопласту здійснюється досить легко.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити