Лофт у перекладі з англійської означає горище, виходячи з чого можна зробити певні висновки про те, що являє собою цей стиль. Як архітектурний стиль, лофт передбачає, що горищні чи нежитлові приміщення будівель промзони перетворюються на житлові чи офісні. Сама ідея такого переобладнання виникла в Нью-Йорку в 1940-х роках, а вже в 1950-1960-х стиль був на писку популярності. Зі США стиль швидко поширився в Європейських та інших країнах. Не втрачає своєї популярності лофт і сьогодні, незважаючи на те, що цей стиль відрізняється своєрідністю та сподобається далеко не кожному.

Основні принципи

Брутальність виконання

Для лофта характерне грубе виконання, що створює враження необроблених поверхонь і зберігає атмосферу горищного чи промислового приміщення. Комунікації та інші елементи, які зазвичай приховують під оздобленням в інших стилях, у лофті залишають відкритими. Підлога зазвичай залишають дерев'яною або бетонною, але в сучасних варіаціях для підвищення комфорту допустимо паркет або ламінат. Стіни також залишають без оздоблення, чи це стіна з бетону або з цегли.

Студійний простір

В інтер'єрі, оформленому в стилі лофт, на перше місце ставиться обсяг простору та свобода для пересування. Студійність простору є основою, де будується стиль. Стиль лофт виграшно виглядає у квартирах-студіях з високими стелями та широкими вікнами. Простір при цьому зонується за допомогою різних кольорів, відтінків, фактур матеріалів та меблів, стіни та перегородки допустимі лише для розмежування загального простору від санвузлів.

Демократичність та електрика

Лофт досить демократичний і допускає використання елементів декору, які відносяться до інших стилів, наприклад, до хай-тека або класичного. Такі елементи виграшно виглядають на контрасті з грубим виконанням стилю лофт і наголошують на його оригінальності.

Білий колір та світлі відтінки

При оформленні стін приміщення в стилі лофт рекомендується використовувати білий колір для того, щоб зонувати простір і підкреслити інші фактури на стінах. Необов'язково при цьому фарбувати у білий колір всю стіну цілком, достатньо виділити невелику її частину. Є також варіація інтер'єру в стилі лофт, коли в білий колір фарбують усі стіни, при цьому підготовка їх до фарбування, як правило, мінімальна. Таке виконання отримало назву "білий лофт". Загалом стиль лофт передбачає використання світлих відтінків у меблів та декорі, виняток становить початковий колір підлоги, стін та комунікацій, який залишають таким, як є.

Нестандартний декор

Стиль лофт передбачає використання незвичайних аксесуарів як декоративні елементи. Це можуть бути різні предмети, пов'язані з урбаністикою, дорожні знаки, рекламні плакати та афіші, абстрактний живопис та графіті. При цьому вікна рідко прикрашають класичними шторами, частіше використовують жалюзі або рулонні штори.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити