Вітальня площею 18 м² вважається стандартним приміщенням великої частини квартир ще з радянських часів, особливо відомі хрущовки. Зазвичай має планування прямокутної форми.
В інших ситуаціях приміщення буває прохідним, його простір може бути нерівним і вигнутим, а це значно ускладнить оформлення кімнати. Через це доведеться задіяти в оформленні прийоми зонування або більш значні прийоми, які стосуються збільшення отвору для дверей, створення арок та розширення віконних отворів.
Якщо в залі є виступи, поглиблення, скошені поверхні, це впливає на органічне розміщення меблів, чітко виділяючи кожного елемента меблів конкретно виділену зону. Досить рідко в цих приміщеннях є еркерні зони, створюють подіум, або в такій вітальні є прохід на балкон/лоджію.
Дизайн вітальні площею 18 м²
При розробці дизайну вітальні, будь вона в багатоквартирному будинку або в приватному, враховують ряд рішень для зміни конструктивних характеристик приміщення. У вітальні з площею 18 м² необхідно:
• Візуально наповнити приміщення свободою та глибиною;
• Заповнити простір великою кількістю світла;
• Скористатися конструктивними характеристиками, надаючи їм вигляду функціонально важливих елементів обстановки;
• Зробити стельове перекриття вітальні зорово вище, отвори для дверей – ширші, віконні отвори – більше;
• Показати оригінальність вибраного стилю;
• Не перевантажити оформлення великою кількістю елементів;
• Функціонально облаштувати кожну зону кімнати;
• Додати вітальні атмосферу домашнього затишку.
Стилістика невеликої вітальні 18 м²
Стиль маленької вітальні можна перетворити на різноманітні стилі інтер'єру. Бажано застосувати помірну класику, але в класиці слід обмежитися достатком палацової святковості та химерності.
Необхідно знизити кількість позолоти в облицювання меблів і достатку кришталю в підвісній люстрі, щонайменше використовувати гіпсову ліпнину для стельового перекриття. Меблі у вітальню не повинні бути масивними. У приміщенні з площею 18 м² не може бути достаток урочистості та помпезності, зокрема, якщо простір вузький або має невелике вікно.
Сучасні течії стилістики, що наголошують на багатофункціональності, вважаються гарним варіантом для декорування маленького залу. Мінімалізм, модерн, арт-деко та бруталізм можуть змінити сприйняття приміщення. У цих стилях інтер'єру застосовуються сучасні матеріали, металеві та скляні елементи. Саме тому меблі органічно виглядають у комбінації зі стерео- та відеосистемою, робочим місцем з комп'ютером, створюючи при цьому композиційний ансамбль.
Оформлення вітальнею площею 18 м² етнічними та творчими елементами виглядає доречно. Оформляючи інтер'єр етнічними елементами, акцент роблять на природні відтінки колірної гами та природні матеріали. При цьому нерідко акцентами оформлення стають дизайнерські столики зі стільницею зі скла, плетене меблювання та атрибути з деревини.
Дизайн у стилі лофт та гранж у стандартному використанні не підійдуть, але можуть бути окремі їх елементи: частково фанеровані імітацією цегли маленькі виступи або частини поверхонь у стилі промислового об'єкта. Це внесе в оформлення вітальні унікальності, буде схоже на дизайн квартири-студії.