Щоб все пройшло гладко, варто дізнатись, як затирати шви клінкеру.

Клінкер має багато застосувань. З нього можна зробити паркан, фасад чи прикрасити внутрішню стіну. Правильно виконане оздоблення забезпечить гарний зовнішній вигляд. Це не складне завдання, хоча сам процес затирання плитки клінкерної відрізняється від затирання керамічної плитки. Щоб все пройшло гладко, варто дізнатись, як затирати шви клінкеру.

Ключова інформація

Затирання швів клінкерної плитки не дуже відрізняється від затирання керамогранітної плитки або кераміки. Тим не менш, сам матеріал – клінкер – досить специфічний. Тому потрібно враховувати певні відмінності в самому методі, необхідних інструментах та матеріалі, з яким ви працюватимете. Завдяки цьому ви не тільки навчитеся затирати клінкерну плитку, але і зможете робити це постійно і естетично.

Безперечно, великою перевагою клінкеру є його довговічність. Він ідеально підходить для використання на зовнішніх стінах та має високу стійкість до несприятливих погодних умов. Більше того, він значно покращує зовнішній вигляд будь-якої поверхні.

Перш за все, оберіть плитку гарної якості з відповідними технічними параметрами. Пам'ятайте, що лише якості недостатньо, щоб гарантувати міцність обробки. Стійкість до впливу вологи та зміни температур забезпечується не лише самими плитками, а й матеріалами, які використовуються для кладки.

Перевірені методи

Ви можете зіткнутися з двома основними методами: вологим та сухим. Вибір залежить насамперед від типу розчину, який ви вибрали для виконання затирання швів.

Перший спосіб – суха цементація, також називається напівсухою. Ця назва пов'язана з тим, що для виготовлення розчину використовується дуже мало води. Цементний розчин повинен бути щільним і його консистенція має нагадувати вологий ґрунт. Завдяки високій щільності та пластичності, розчин не забарвлює поверхню плитки і не осідає на ній.

Другий спосіб – волога цементація клінкерної плитки. Для приготування розчину потрібно багато води. Волога цементація клінкерних плиток може використовуватися тільки в тому випадку, якщо плитка має гладку і щільну поверхню або покрита глазур'ю або емаллю. Інакше маса може осідати в структурі матеріалу і проникати в його пори. Даний метод не варто застосовувати на шорсткої поверхні – це погано вплине на зовнішній вигляд.

Який спосіб вибрати? Звичайно, вологе затирання робиться легше і швидше. Але кінцевий ефект не завжди виглядає добре. Крім того, такий спосіб не підходить для грубої плитки. З іншого боку, напівсухий метод більш трудомісткий, але кінцевий ефект того вартий.

Незалежно від обраного методу, все одно доведеться витратити багато часу на затирання.

Необхідні матеріали та інструменти

Перед тим, як почати працювати, необхідно придбати спеціальні матеріали та інструменти.

Купуючи затирку для клінкерної плитки, переконайтеся, що вона підходить для обраного типу плитки. Незважаючи на те, що існують універсальні затірки, на практиці вони виявляються не найкращим вибором. У магазинах ви знайдете готові розчини. Пропорції інгредієнтів у них точно розраховані. Все, що вам потрібно зробити, це дотримуватися рекомендацій виробника, тоді ви отримаєте саме той розчин, який потрібно - з правильною пластичністю та кольором.

Можно самостоятельно сделать затирку для такой плитки, а можно купить готовую смесь.

Звичайно ж, затирання швів клінкерної плитки неможливо виконати без відповідного обладнання. Інструменти, які будуть потрібні, трохи відрізняються від тих, що використовуються для затирання керамічної плитки. Перш за все вам знадобиться контейнер, в якому ви зможете приготувати розчин. Також шпатель для горизонтальних та вертикальних швів.

Якщо вас цікавить точність, використовуйте шнур розмітки. Він стане великим полегшенням при укладанні горизонтальних та вертикальних швів. Не забудьте про щітку для очищення поверхні. Якщо для цементації використовуватиметься велика поверхня, то купіть пістолет для затирання швів. Для невеликих поверхонь достатньо шпателя.

Робота завершується за допомогою губки, якою ви зберете надлишки затирання. Остаточне шліфування здійснюється скребком для затирання або звичайною щіткою.

Аккуратно укладывайте затирку между швами, чтобы не нарушить эстетический вид фасада.

Як затирати шви клінкерної плитки - практичні поради

- Насамперед, пам'ятайте, що шви між клінкерними плитками повинні бути значно ширшими, ніж у випадку керамічної плитки. Ширина, що рекомендується, становить до 10 мм.

- Нанесіть розчин пістолетом або шпателем.

- Маса повинна трохи виходити за облицювання.

- Починайте затирання з вертикальних швів. Тільки після цього заповніть горизонтальні шви.

- Зберіть надлишок розчину лопаткою та вирівняйте його.

- Шов повинен бути не тільки щільно притиснутий, а й згладжений. Будь-які помилки та порушення будуть дуже помітними.

Після того як ви закінчите, вся поверхня повинна бути ретельно очищена м'якою губкою або щіткою. Але слідкуйте за тим, щоб затірка не прилипала до неї. Це може призвести до непривабливого вигляду.

Клинкерная плитка на фасаде частного дома смотрится очень эффектно.

При виконанні цієї роботи доведеться докласти небагато зусиль, виділити достатньо вільного часу і дотримуватися точності – це найважливіші умови для гарного результату. Будь-який поспіх не рекомендується. Це стосується не тільки початку роботи, але й самого процесу. При завершенні поверхню буде важко очистити. Естетичного ефекту набагато легше досягти при напівсухій цементації, але вологий варіант набагато швидший. Виберіть метод, який найкраще підходить вам, і насолоджуйтесь чудовим виглядом протягом багатьох років!

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити