Часто перед ремонтом поверхні стін або підлоги необхідно очистити від старої фарби. На відміну від шпалер або штукатурки зробити це буває непросто.

 

Іноді стару фарбу можна не чіпати. Якщо поверх шару фарби накладатиметься гіпсокартон, панелі або інший подібний матеріал, зафарбована поверхня просто сховається з виду. Фарбу також не знімають, якщо вона добре тримається на поверхні та утворює рівний шар, що не потребує додаткового вирівнювання.

У такому разі можна наносити нову фарбу поверх старої. Головне — переконатися в тому, що обидва склади сумісні, а поверхня — зашкірена та заґрунтована.

 

Якщо на стіну будуть наносити штукатурку, шпалерний клей або будівельну суміш, є ризик, що їх зчеплення з шаром фарби виявиться недостатньо надійним. У деяких випадках це можна виправити особливою ґрунтовкою, але повністю прибрати всі ризики зможе лише зачистка фарби. Багато видів фарб також не зможуть рівномірно лягти на поверхню, фарбовану іншим складом.

 

Способи видалення старої фарби

 

Стару фарбу можна видалити різними способами.

Перший — механічний.У цьому випадку фарбу відскаблюють будь-яким відповідним інструментом - від наждакового паперу та шпателя до стамески або навіть сокири. Його лезо заточують, а також переконуються у надійності ручки-тримача. Якщо фарба вже почала відшаровуватись від поверхні, її вдасться зняти без особливих зусиль. Якщо ж вона міцно тримається, можна покрити поверхню насічками, потім змочити водою і тільки потім відскоблити або збити. Важливо подбати про власну безпеку під час робіт. Дрібні уламки барвистого шару, відлітаючи, можуть потрапити в очі або подряпати.

Удаление краски со стены шпателем

Для очищення великої поверхні можна використовувати спеціальні інструменти, наприклад - дриль з придатними для роботи насадками або шліфувальну машинку. Але такі електроприлади не можна застосовувати для очищення крихкої або м'якої основи, що легко деформується.

Удаление краски с деревянной поверхности шлифовочной машинкой

Термічний метод видалення фарби вимагає вправності та присутності помічника. Його суть полягає в прогріванні забарвленої поверхні і подальшому видаленні фарби, що розтріскалася від жару. Для цього використовують будівельний фен, пальник або звичайну праску. Але цей метод має низку недоліків. Він пожежонебезпечний, а також найчастіше виводить недостатньо потужні прилади з ладу. Крім того, не можна застосовувати нагрівання під час очищення металевої або пластикової основи, з обережністю його застосовують і для дерева. У багатоквартирному будинку є ризик ненароком пошкодити проводку. До того ж, фарба, що нагрівається, починає виділяти токсини.

используем строительный фен для избавления от старой краски

Менш небезпечним вважається хімічне очищення. Пофарбований шар покривають особливим складом-змивкою, що руйнує його структуру, а потім механічно видаляють. Для кожного виду фарби використовують свою змивку. Для свіжої олійної фарби можна використовувати звичайний розчинник (уайт-спірит або ацетон). Змивки можуть випускатися у різних формах, наприклад, у вигляді рідини або гелю. Рідкі склади можна розпорошити, інші наносять пензлем чи валиком. Після видалення старої фарби поверхню промити розчином оцту або лимонної кислоти.

 

Основний недолік хімічних змивок - запах, що виділяється в процесі розчинення. Слід працювати у респіраторі, а також забезпечити гарне провітрювання.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити