Фітодизайн – оздоблення приміщення елементами флори. Живі рослини завжди доповнять навіть найкрасивіший інтер'єр. Ще з давніх-давен люди знали, що рослини створюють особливу ауру там, де вони посаджені. Особливо фітодизайн корисний для тих, хто рідко буває на свіжому повітрі, страждає на захворювання дихальних шляхів або алергію.

У квартирі хочеться створити не тільки зручний та ергономічний інтер'єр – він повинен добре впливати на психіку мешканців, заспокоювати, допомагати відпочити від рутини та, навпаки, зосередитися на роботі тоді, коли це потрібно. Фітодизайн створений саме для таких цілей.

Найпростіше рішення – звернутися до фахівців, які працюють у фітостудії. Але далеко не всі мають кошти на такі послуги, а хтось просто не хоче, щоб чужі люди вторгалися в їхню квартиру. Нижче наведені поради для тих, хто хоче зайнятися фітодизайном своїми руками.

Для початку визначтеся, що саме у вашій квартирі ви хочете прикрасити. Звичайно, перше, що спадає на думку – підвіконня. Але пам'ятайте, що там можуть бути лише невеликі рослини. Високі та надто пишні загороджуватимуть світло з вікна.

Балкон

Якщо ви вирішили почати з балкона, то зважте на те, що взимку там холодно. Не всі рослини витримують низьку температуру. Також якщо хтось у вашій родині палить, то обміркуйте своє рішення ще раз. Тютюновий дим нашкодить рослинам, вони досить швидко зачахнуть.

Якщо на балконі стоять грати, то їх можна прикрасити кучерявими рослинами. Наприклад, в'юнками, кобеями, іпомеєю. Ці рослини не вимагають складного догляду. Садити їх краще у вузькі та довгі горщики. Вони дуже зручні та економлять місце на балконі.

Кобеи на балконе

 

Ипомея на балконе

Вьнки на балконе

Якщо у вас немає решітки, то можна своїми руками зробити сітку або просто купити її.

Якщо балкон знаходиться на сонячній стороні, то можете посадити гвоздику, флокси, настурцію.

Гвоздика на балконе

Флоксы на балконе

Настурция на балконе

Якщо на північній – резеду, незабудки, фуксію.

Резеда на балконе

Незабудки на балконе

Фуксия на балконе

Прикраса вітальні

Фитодизайн гостиной - фото 1

Фитодизайн гостиной - фото 2

Фитодизайн гостиной - фото 3

Фитодизайн гостиной - фото 4

Фитодизайн гостиной - фото 5

Цю кімнату можна декорувати кучерявими кімнатними рослинами, які прикрасять ваші стіни. Горщики можна поставити на верхні полиці або підвісити до стелі. Тут можна вибрати декоративно-листяні рослини, наприклад, цисус та сциндапсус. У них гарне листя, воно не вимагає особливого догляду, росте практично в будь-яких умовах. Якщо вам подобаються рослини з великим листям, то купуйте монстеру, філодендрон лазячий, сингоніум.

Для любителів квітучих рослин підійдуть хойя. Цвітіння може тривати кілька місяців, у цей час не варто переставляти або повертати квітку, вона може перестати цвісти. Іпомея любить світло, потребує постійного поливу, традесканція росте в добре освітлених місцях, перелив для неї може бути небезпечним.

Якщо не хочете зв'язуватися з кучерявими рослинами, тобто багато інших варіантів. Якщо у дизайні вітальні є етнічні елементи, то тут підійде драцена, дуже невибаглива рослина. Воно схоже на невелику пальму та створює ефект домашніх джунглів.

Для кімнати у східному стилі, звісно, підійде бамбук. Згідно з вченням феншуй, він принесе в будинок добробут та достаток. Також можете прикрасити вітальню бонсай, карликовим деревом. Бонсай – ціле мистецтво родом із Японії. Тут потрібна уважність і копіткість.

Для сучасного дизайнупідійдуть кактуси та «кам'яні квіти», амариліс та антуріум – красиві квітучі рослини, при цьому невеликі та суворі.

У будь-який інтер'єр впишуться орхідеї та фікуси. Для затишного приміщення підійдуть фіалки та папороті. Якщо хочете наповнити кімнату романтикою, то посадіть бегонії та камелії.

Прикраса спальні

 Фитодизайн спальни - фото 1

 Фитодизайн спальни - фото 2

 Фитодизайн спальни - фото 3

 Фитодизайн спальни - фото 4

 Фитодизайн спальни - фото 5

Кімнатних рослин у спальні має бути небагато. Велика кількість кольорів перевантажить приміщення, що погано позначатиметься на сні. Для просторої кімнати підберіть пальму чи фікус. Прикрасьте ними вільний кут спальні, але не ставте біля ліжка.

Для кімнати в східному стилі підійде японська фатсія.

Рослини з спадаючим листям, наприклад, хлорофітум, очистять повітря від шкідливих речовин.

Герань на підвіконні допоможе тим, хто страждає на безсоння, головний біль або нічні кошмари.

Оздоровлять повітря у спальні розмарин та миртове дерево. Але запах цих рослин подобається не всім, то спочатку добре подумайте.

Невелику кімнатку прикрасять прості фіалки. Вони мають тонкий приємний аромат, що створить у спальні атмосферу затишку.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити