Господині, яка не мріяла б про затишну та комфортну кухню, у природі не існує. Адже приготування їжі для коханих та близьких людей є почесним обов'язком для жіночої статі. А тому прагнення жінки створити простір, максимально адаптований під її потреби, цілком зрозуміле. Однією з основних деталей, покликаних створювати зручності, є жалюзі. Вони не тільки забезпечать захист від яскравих сонячних променів, але й відіграватимуть важливу роль в інтер'єрі.
Види
Підійти до вибору жалюзі потрібно обдумано, адже у продажу є широкий асортимент моделей, здатний збентежити. Не поспішайте вирушати за покупкою, перш за все ознайомтеся з основними видами жалюзі.
Їхнє пряме призначення - маскування від цікавих поглядів і від сліпучого сонця. Але від їхнього оформлення залежить і вся обстановка у приміщенні.
Вертикальні
Смуги з тканини, пластику або іншого матеріалу (так звані ламелі), зібрані в одну конструкцію, схожі на звичайні фіранки або штори. Такі жалюзі потрапили в інтер'єр квартир із офісів, саме там вони почали використовуватися насамперед. Але добре підібравши матеріал і колір ламелей, можна змінити атмосферу і житлового приміщення. Припустимо, «витягнути» стіни і візуально підняти стелі. Або розмістити жалюзі півмісяцем, хвилею, косим зрізом і надати кімнаті та отворам вікон особливий зовнішній вигляд.
Як і кожна деталь в інтер'єрі, жалюзі мають переваги і недоліки. Зупинимося на них докладніше. Отже, до плюсів належать:
- стійкість до підвищеної вологості, яка є на всіх кухнях;
- можливість візуально підняти стелі;
- комбінування з іншими видами штор;
- підходять для кімнат будь-яких габаритів;
- установка не залежить від матеріалу віконної рами, будь вона з пластику або дерева;
- для монтажу підходить будь-яка висота;
- тканина для ламелей проходить спеціальну обробку, завдяки чому посилюється захист від намокання, вигоряння та осідання пилу;
- за бажання жалюзі прикрашають фотодруком і надають їм ефектного, неповторного вигляду.
З мінусів відзначимо такі:
- існують певні труднощі, пов'язані з чищенням;
- обмежується використання підвіконня;
- можливість пошкодити жалюзі посилюється у вітряну погоду, тому вікна під час негоди слід тримати зачиненими.
Для виробництва жалюзі застосовують різноманітні матеріали: від витонченого мереживного полотна до щільної тканини. Всі вони проходять фарбування та обробку, яка надає готовому виробу антистатичного та бактерицидного ефекту. Для господарів, які віддають перевагу аскетичному стилю, такі жалюзі підійдуть найбільше.
Горизонтальні
Вважається, що предками сучасних жалюзі були горизонтальні смужки зі всіляких матеріалів. Вони чудово захищають від потрапляння в кімнату сонячних променів, їх легко відрегулює навіть дитина.
Вибрати прикрасу для вікон необхідно в повній відповідності до стилю. Врахуйте, що горизонтальні жалюзі виготовляють із бамбука, пластику, тканини та, не дивуйтеся, металу. Щоправда, найлегшого – алюмінію.
Переваги:
- великий вибір відтінків та матеріалів;
- можливість встановлення на маленьких кухнях;
- практичність;
- зручність в керуванні та регулюванні освітлення в кімнаті.
Недоліки:
- потребують частого чищення;
- довгі ламелі (понад 2 метри) деформуються від власної ваги.
Горизонтальні жалюзі якнайкраще підійдуть для мінімалістичного стилю або хай-тек. Їхня практичність і компактність дозволяє розширити простір кімнати, а тканинні ламелі здатні створити в кімнаті домашню обстановку. Доповніть жалюзі прозорими фіранками, і ви побачите, як кухня наповнилася затишком. Дизайн кімнат, у тому числі кухні, неможливий без попереднього чіткого плану, і перш ніж приступити до його здійснення, ще раз все обміркуйте.
Рулонні
Рулонні жалюзі виготовляють із незбираного полотна, яке за допомогою нескладного механізму згортається до певного рівня. Регулювання освітлення у кімнаті відбувається швидко та без проблем. Якщо ви загорілися бажанням підкреслити загальний стиль кухні за допомогою фотодруку, вибирайте різні мотиви або малюнки, благо їх асортимент постійно розширюється.
Плюси:
- добре захищають від яскравих променів сонця;
- гармонійно виглядають у східному стилі та мінімалістичному;
- з нанесеним малюнком виглядають незвичайно та витончено.
Мінус:
- для підтримки чистоти не підходить звичайне прання;
- погано очищаються жирові плями;
- вбирають «аромати» приміщення;
- монтаж на раму спричиняє проблеми з провітрюванням кімнати;
- зустрічаються екземпляри з неякісною фурнітурою.
В ансамблі із завісами з органзи рулонні жалюзі надають кухні, виконаній у східному стилі, особливу фантастичну атмосферу.
Плісе
Оригінальність цього підвиду жалюзі вигідно виділяє їх на тлі звичайних штор. Щоб надати інтер'єру завершеності та підкреслити його стиль, вибирайте пліссе відповідного відтінку. Насичені кольори жалюзі допоможуть виділити віконний отвір, проте не допускайте поєднання дуже великої кількості яскравих фарб в одному приміщенні.
Підкреслимо, що жалюзі пліссе підходить до будь-якого стилю, їх витонченість гармонує та доповнює обстановку кухні.
Переваги:
- підходять для вікон будь-якого розміру;
- багатий асортимент кольорів та способів виконання (вертикальні, горизонтальні);
- використовуються на панорамних, стельових, мансардних вікнах;
- наділені цілісною формою «гармошки»;
- функціональність переважає декоративність.
Недоліки:
- накопичують пил;
- пластикові елементи найчастіше поганої якості.
Незвичайність плісованих жалюзі виявляється у їх скручуванні та розкручуванні. Вони можуть зрушуватися вгору та в сторони, мати оригінальний дизайн та забарвлення. До речі, підібрати відтінок, що підходить до інтер'єру кухні, не складе ніяких труднощів, у продажу зустрічаються навіть варіанти в «клітку».
Матеріали, які застосовуються для виробництва жалюзі
Сучасні дизайнери інтер'єру не обходять своєю увагою жоден із матеріалів, які використовуються при виготовленні жалюзі. А їх існує безліч: бамбук, деревина, тканина, пластик та інші.
Тканинні
Уподобання прихильників жалюзі в останні роки змінилися. Якщо раніше відзначався підвищений попит на товар, виготовлений із алюмінію, пластику та дерева, то сьогодні у топі знаходяться ламелі з тканини. Справа в тому, що спеціальна обробка, якій піддаються тканинні жалюзі, надає їм антистатичний та пилевідштовхувальний ефект. А це чимало. Адже відпадає необхідність часто мити жалюзі.
До речі, якщо на поверхні ламелі з'явилася жирна пляма, не слід її ретельно терти. Потрібно зняти грузики, відчепити ламель і в скрученому вигляді помістити в ємність з мильним розчином. Після того, як бруд відійде, прополоскати деталь і повісити її у вологому вигляді назад, не забувши прикріпити вантажі.
Жалюзі зі скловолокна не будуть завдавати вам зайвого клопоту при збиранні. Достатньо періодично протирати їх вологою губкою, щоб вони сяяли чистотою. Пожежна безпека матеріалу відома багатьом, такі жалюзі не стануть причиною займання при необережному поводженні з вогнем.
Тканинні моделі приваблюють своєю естетичною красою і можуть додати інтер'єру затишок та домашню обстановку. І хоча вони бувають лише вертикальними, різноманітність відтінків, картинок та текстур перекриває цей незначний недолік. Найчастіше для тканинних жалюзі використовують бавовну, джут, скловолокно та бавовну.
Тканинні ламелі стали привертати увагу дизайнерів інтер'єру не випадково. Багатий асортимент матеріалу та відтінків дозволяє створити у приміщенні закінчений образ, не схожий на інших.
З деревини
Перенесемося на 300 років до Західної Європи. Тоді були в моді дерев'яні жалюзі, які успішно справлялися зі своїми функціональними обов'язками. У сучасному інтер'єрі зустріти екологічно чисті матеріали можна не часто, але якщо ви прихильник стилю кантрі, зверніть увагу на жалюзі з деревини. Ви відчуєте, як їхня присутність перетворить загальну картину. Зважаючи на дорожнечу матеріалу такий предмет обстановки по кишені не кожному, але відчуття тепла та затишку того варті.
Пластикові
Визначтеся із покупкою пластикових жалюзі заздалегідь. Якщо ви мрієте споглядати їхній презентабельний вигляд довгий час, вибирайте товар, виготовлений з якісного матеріалу. Спокусившись на бюджетний варіант жалюзі, ви будете змушені оновлювати їх щосезону. Оскільки вони схильні до дії ультрафіолетових променів, а отже, легко деформуються і змінюють інтенсивність забарвлення. В цілому, пристойні пластикові жалюзі не доставляють проблем господині, вони не вбирають неприємні запахи і не брудняться.
Колірна гама
Оформляючи віконний отвір у кухні, господиня керується своїм смаком, але не можна забувати і про поєднання жалюзі з іншими предметами інтер'єру. Слід звернути увагу на текстуру ламелей, їх відтінок та матеріал. Якщо вікно кухні виходить на північний бік будинку, цілком недоречним буде використання жалюзі холодних квітів (синій, бірюзовий, блакитний). А ось кухня з південними вікнами виглядатиме чудово після того, як на її вікнах з'являться жалюзі перелічених відтінків.
Кухні, в якій вікна виходять на північ, більше підійдуть жалюзі теплих відтінків: жовтий, цегляний, бежевий, пісочний.
Від габаритів кухні залежить, чи дозволите собі експерименти з колірними поєднаннями. Квартира в «хрущовці» не має в своєму розпорядженні розвернутися фантазії, і не тільки в плані розміщення меблів. Тут потрібно бути обережним і в підборі фарб: не комбінуйте в одному приміщенні більше трьох кольорів, інакше кімната виглядатиме незграбно.
Майте на увазі, що пробудженню апетиту сприяють такі яскраві відтінки, як червоний, помаранчевий, жовтий.
Вибираючи колір жалюзі, порадьтеся з усіма домочадцями, адже вони проводять на кухні чималу частину вільного часу.
Придивіться до кольору меблів та стін, жалюзі повинні комбінуватися з ними, а не суперечити.
Поєднання жалюзі з різними інтер'єрними стилями
Якщо говорити про найбільш гармонійне поєднання жалюзі з інтер'єрами, то варто виділити три з них: Hi-Tech, кантрі та східний. Прикрасьте додатково віконний отвір фіранками з ламбрекенами, і ви отримаєте чудовий результат: кімната наповниться казковою атмосферою та заграє новими фарбами. Включивши свою фантазію, ви створите інтер'єр, гідний наслідування.
Встановлюючи жалюзі на вікнах, ми маємо дві головні цілі: захисна та естетична. Щоб яскраве сонце та сусіди не мали змоги заглядати до вас на кухню, виберіть відповідний захист. Крім того, що вона повинна бути надійною, не пропустіть з уваги її зовнішню красу і гармонійне поєднання з обстановкою. При плануванні дизайну маленької кухні не захоплюйтеся яскравими фарбами, а придбайте жалюзі світлих ніжних відтінків. А застосувавши на практиці одну хитрість (широкі вертикальні ламелі або вузькі горизонтальні) ви візуально збільшите простір.
Вироби на замовлення
Жалюзі типових розмірів підійдуть лише для стандартних вікон. Але що робити, якщо на кухні вже стоїть вікно незвичайної форми, наприклад, трикутне або кругле? Звичайно ж, звернутися до фахівців із виготовлення жалюзі на замовлення. Точні виміри та якісно виконана робота дозволить вам мати оригінальний предмет інтер'єру, що ідеально вписується в дизайн кухні.
Працівник організації перш за все поцікавиться розмірами віконного отвору, його конфігурацією та способом відкривання вікна. Повідомте також, який метод кріплення ви вибрали: на стелі, на рамі або в отворі. Проконсультуйтеся, які жалюзі вам підійдуть найбільше з огляду на природне відкривання вікна під час провітрювання.
Ціна на такий важливий предмет інтер'єру коливається в залежності від матеріалу, з якого виготовлені ламелі.
Де краще купувати
Роблячи замовлення на встановлення пластикових вікон, поцікавтеся у менеджера компанії про можливість придбання жалюзі. Таким чином, ви убезпечите себе від невідповідностей у розмірах і, можливо, скористаєтеся пільговою пропозицією. Добірка фотографій із зображенням жалюзі допоможе вам швидше зробити вибір. Крім того, фахівці пропонують спільну творчість, тобто стильний предмет інтер'єру виготовляється у стінах організації, ескізи якого були вигадані самим замовником.