Насправді більшість просто не знають з чого почати ремонт у квартирі, щоб він обійшовся найменшими фізичними і моральними втратами. Адже все так просто: головне, правильно організувати час, розподілити роботи, підійти до завдання творчо.
ЕТАПИ РЕМОНТУ:
Визначаємось з типом
Продумуємо дизайн
Визначаємо черговість
Складання плану та підрахунок
Визначаємо тип квартирного ремонту
Перш ніж приступити до роботи, закочувавши рукави, визначтеся, якого ремонту потребує квартира. Є три варіанти:
- Капітальний. Найбільш трудомісткий, фінансово витратний, довготривалий. Передбачає зміну декоративного оздоблення (шпалер, наприклад), а також переробку кімнати (заміну дверей, вирівнювання стін, закладення щілин, зміну перекриттів, покриттів).
- Косметичний. Полегшений варіант ремонтних робіт, при яких потрібна лише заміна чистового оздоблення – переклеювання шпалер або заміна їх на будь-який інший матеріал, оновлення оздоблення та покриттів підлог, стель, стін.
- Змішаний, що включає обидва різновиди.
Одна з основних помилок господарів, які не мають з чого розпочати ремонт квартири – недооцінка поля майбутньої діяльності. Наприклад, ви вирішили поклеїти нові шпалери, очистили стіни, але помітили, що їх потрібно прошпаклювати, а от ті щілини не завадило б закласти, і взагалі заразом замінити старі вікна пластиковими. Типовий варіант стихійного підходу до поставленого завдання, який завжди тягне за собою великі мінуси.
Ви вирішили зробити одне, але розпочавши роботу, переглянули план, додали нові, невраховані раніше дії, тим самим порушили правильний порядок операцій, збилися, включили додаткові витрати. Настрій зіпсувався, складні завдання, що заново з'явилися, створили ілюзію неможливості завершення будівельного кошмару. Саме через такий хаотичний підхід склалася думка, що раз розпочавши ремонт – його навряд чи можна колись закінчити на 100%.
Звідси випливає головна умова правильного, обдуманого, виваженого підходу - визначитися з полем завдань, не відступати від плану:
- Уважно огляньте кімнату;
- Оцініть, яких виправлень чи переробок вона потребує;
- Встановіть бюджет;
- Дійте, не виходячи за межі;
- Не піддавайтеся азарту, адже в початій справі особливо важливий розумний підхід.
Продуманий дизайн та стиль – запорука успіху
Другий крок – створення дизайн-проекту. Для житлового приміщення важлива відповідна обробка, тому потрібно заздалегідь визначитися з майбутнім дизайном. У сучасному розмаїтті функціональних стилів, будівельних матеріалів, декоративних рішень, завжди знайдеться пропозиція, яка сподобається всім членам сім'ї. Не забувайте про ще одну важливу вимогу – практичність.
Кімнати мають виглядати затишно, щоб у них було добре сім'ї. Не менш важлива функціональність: будинок тільки тоді добрий, коли зручний всім, хто в ньому живе. Почніть зі складання візуального проекту, щоб ясно представляти кінцевий результат ремонту, бачити зонування кімнати, розподіл робочого простору, місця для відпочинку.
Декілька варіантів візуалізації проекту:
Подивитись в інтернеті . Підберіть відповідні варіанти у всесвітній мережі на різних дизайнерських та будівельних сайтах. Відтворіть ідею, що сподобалася, підігнавши під свою кімнату в квартирі.Намалюйте самі . Якщо дають змогу художні навички, зобразіть майбутній вигляд приміщення. Використовуйте будь-які матеріали. Створюйте проект згідно з існуючими розмірами кімнати.- Замовте у професіоналів. Найвитратніший за коштами варіант, зате унікальний. Дизайнери розроблять макет безпосередньо за вимогами замовника.
Названі етапи – найважливіші умови правильного, продуманого підходу до початку ремонту у квартирі чи кімнаті. Грунтуючись на них, переходьте до наступних.
Визначення черговості кімнат та робіт
Якщо ви розгублені, тому що не уявляєте з чого почати ремонт у старій квартирі, пройдіться кімнатами, огляньтеся. Проект народиться сам собою, щойно буде зрозуміло обсяг необхідних робіт.
Поле діяльності визначено, необхідно встановити черговість операцій, що плануються: що за чим піде, з якого приміщення почнеться ремонтна епопея.
Є кілька нескладних правил:
- Починати слід із кімнат, максимально віддалених від входу. Так ви уникнете сильного забруднення квартири, значно скоротите кількість пилу.
- Прохідні кімнати обробляються в останню чергу, щоб уникнути механічного пошкодження нових статевих покриттів;
- Для ефективного захисту простору від будівельного сміття із зовнішніх боків дверей додатково закріплюється спеціальна целофанова плівка.
З перелічених вимог, легко формується план послідовності виконання поставлених завдань, складається схема, за якою встановлюється черговість ремонтування окремих приміщень.
На цьому етапі можна вирішити ще одне найважливіше питання: весь обсяг завдань ви виконаєте самостійно, чи таки доведеться звернутися по допомогу до фахівців?
“Важливо! На сьогоднішній день в інтернеті пропонується безліч послуг з обробки та ремонту житлових або офісних приміщень. Вибираючи компанію, уважно ознайомтеся із відгуками, перегляньте наявність вже виконаних проектів. Не зайвою буде особиста зустріч із представниками фірми – візуальний контакт допоможе зробити правильний вибір”.
Складання плану, підрахунок коштів та матеріалів
Тепер, коли майбутній дизайн готовий, а черговість ремонту кімнат встановлена, підрахуйте витрати та виберіть матеріали, підготуйте інструменти. Складаючи план покупок, уважно виміряйте габарити кімнат, це допоможе визначитися з кількістю матеріалів. Професіонали радять закуповувати із запасом.
Список декоративних елементів (молдингів, гардин, ліпнини, дзеркальних поверхонь, плитки, картин тощо) складається окремо від переліку будматеріалів. Закупівля починається саме з нього. Пояснюється така вимога просто: якщо у продажу не буде конкретного декору, можна замінити аналогом, злегка помінявши при цьому весь проект.
Список інструментів складається паралельно обом, названим вище. Щоб він повністю охоплював передбачувані роботи, проконсультуйтеся з продавцями в магазинах, які підкажуть, що для чого потрібно.
У яких випадках краще звернутися до професіоналів
Звернення у відповідні компанії особливо корисне у тих випадках, якщо ви не знаєте з чого почати капітальний ремонт у квартирі, повністю розгублені, не можете самостійно оцінити поле необхідних робіт. Запросіть спеціалістів для визначення обсягу робіт з ремонту, для огляду приміщення. Особливо це полегшить процес, якщо йдеться про капітальний ремонт, який часто потребує суто кваліфікованого підходу.
Не всі роботи доступні фахівцю. Господарі часто замовляють у фірм зміну покриттів, вирівнювання стін, закладення щілин, створення гіпсокартонних та інших конструкцій (побудова арки, наприклад). Навіть такий простий монтаж нових міжкімнатних дверей вимагає певних знань. Якщо сумніваєтеся чи не уявляєте, як зробити конкретну операцію, зверніться до спеціалізованої компанії.
Знаючи, з чого почати ремонт навіть у вбитій квартирі, ви максимально спростите завдання та уникнете паніки. Приступайте до реалізації задуму поетапно продумано та спокійно – і все обов'язково вийде! Ну а якщо все-таки боїтеся, звертайтеся до нашої компанії: все розповімо, пояснимо та візьмемо на себе завдання будь-якої складності, перетворивши старе чи незатишне житло на красиві сучасні апартаменти для всієї родини!