Зміст:
Визначення стилістики та розробка дизайн-проекту
Складання кошторису
Демонтаж старих конструкцій та підготовка поверхонь
Стилістика, кольори та меблі
Злиття спальні з балконом
Ремонт та оздоблення стін
Підлога
Світлопрозорі конструкції

У ремонті важлива вправність та якісна підготовка.
Дійсно, перш ніж розпочати безпосередньо роботи з перетворення спальні слід провести серйозний підготовчий етап. При цьому робота має бути організована послідовно, що дозволить її виконати швидко та правильно. Алгоритм підготовки приміщення спальні до ремонту передбачає такі пункти.

Визначення стилістики та розробка дизайн-проекту

Вибір готового дизайнерського проекту з існуючих або розробка індивідуального дизайну спеціалістами з урахуванням особистих пропозицій замовника.

Це дає можливість побачити передбачуваний результат ремонту спальні на фото, отриманому внаслідок роботи спеціалістів із спеціальними програмами. Можна змоделювати картинку аж до підбору меблів.

На стадії проекту можна пограти з розмірами приміщення; відокремити у ньому місце під гардероб або, навпаки, об'єднати у разі невеликої площі спальню з балконом або лоджією. Знайти потрібне рішення кольору простору. «Приміряти» нові віконні отвори та двері, пр. Головне, щоб готовий ремонт спальні та дизайн, виконаний у заздалегідь обраному стилі (хай-тек, кантрі, мінімалізм чи традиційна класика), зрештою виправдав ваші очікування.

Важливо: на стадії проектування обов'язково потрібно врахувати розташування світлових приладів та розеток, щоб вибрати схему прокладання електропроводки.

Розрахункова частина – складання кошторису

Виконання розрахунків та підбір будівельних, оздоблювальних матеріалів на підставі обраного проекту.

Якщо залучаються наймані працівники, то розраховується вартість робіт ремонту в спальні. Як правило, співвідношення «ціна-якість» прямо пропорційне, тому на матеріалах заощаджувати не варто.

Демонтаж старих конструкцій та підготовка поверхонь

Подальші роботи виконуйте злагоджено та оперативно: винести зі спальні всі меблі, техніку, прилади освітлення; демонтуйте розетки, вимикачі. Усі поверхні, що залишилися (якщо не передбачається демонтаж дверних коробок, віконних конструкцій, батарей), накрити старими ковдрами, завісити мішковиною або плівкою. Це захистить їх від пилу та механічних пошкоджень.

За допомогою шпателя, води, розчинника та губки в кімнаті видаляють старі покриття, шпалери, здирають фарбу та плитку. Пороги та плінтуси знімаються за допомогою монтування або гвоздодера. За потреби проводиться демонтаж старих батарей, трубопроводів; знімаються кондиціонери. Готуються віконні та дверні отвори для встановлення нових конструкцій: старі при цьому також демонтуються. Слід врахувати, що це роботи трудомісткі і тривалі за часом.

Увага! Розетки, вимикачі, люстри, дроти (за потреби) демонтуються тільки при вимкненому автоматі на щитку освітлення.

Гра з простором - стилістика, кольори та меблі

Існує безліч варіантів, що дозволяють за допомогою нехитрих прийомів зробити візуально спальну менше або, навпаки, розширити її межі.

До збільшення житлового простору прагнуть мешканці «хрущовок». Використовуючи, надзвичайний в останні роки стиль, мінімалізм в облаштуванні спальні (наявність найнеобхідніших предметів меблювання, однотонні гладкі світлі стіни, велике дзеркало, що створює ілюзію додаткового простору), можна кардинально змінити внутрішній простір кімнати. Звільнити її від зайвих речей дозволить кутова шафа-купе та компактний складаний диван.

Угловой шкаф-regt в спальне. Складной диван для спальни.

У невеликих кімнатах накладається табу на темні кольори та штори з важких матеріалів. Вітаються нестандартно виконані драпірування, правильний підбір освітлення, кольорів та відтінків.

До речі: діагональні смуги або інший малюнок, нанесений по діагоналі на покриття для підлоги, візуально розширить невелику за розмірами спальню.

Злиття спальні з балконом

Інший спосіб радикально збільшити квадратні «спальні» метри – приєднати до них лоджію чи балкон. Такий ремонт спальної кімнати потребує додаткових організаційних заходів. Тому перш, ніж зважитися на таке перетворення, необхідно зрозуміти такі аспекти:

  1. роботи, що тягнуть за собою перепланування приміщень, вимагають отримання спеціального дозволу;
  2. якщо балкон (лоджія) відкритий, то на попередньому етапі його потрібно склити;
  3. необхідно додаткове зміцнення цеглою (можна залізобетонними блоками) несучої стіни;
  4. необхідно передбачити ефективну теплоізоляцію балкона (лоджії);
  5. потрібно буде виконати повний або частковий демонтаж ділянки стіни, що відокремлює спальню від лоджії;
  6. місце демонтажу облаштовується як арки, стійки, двері, ніші.

Важливо! За бажання зробити велику кімнату затишнішою можна застосувати принцип зонування. Навіть просто розділивши приміщення за допомогою перегородки з легкого матеріалу, виділивши робочий куточок або вбиральню, можна надати йому нове візуальне прочитання. У цьому випадку дозвіл відповідних органів на перепланування не потрібен.

Вона ні низька, ні висока, ця диво-стеля

Перше, що ми бачимо, прокидаючись уранці – стеля своєї спальні. Від його вигляду залежить настрій весь день. І перше, за що приймаємось, виконуючи ремонт спальні, це стеля, а потім уже стіни.

Можна виконати еластичний, досить міцний натяжний варіант із ПВХ матеріалу. До того ж, він екологічний, водостійкий, довговічний, простий в експлуатації. На такій стелі зручно себе «відчують» точкові світильники. Різноманітність колірного діапазону дозволяє встановлювати натяжне стельове покриття як у невеликих приміщеннях (матового кольору), так і в просторих спальнях.

Бюджетний варіант передбачає – гіпсокартон на каркасі. Він може бути у кілька ярусів. Каркасна основа, що використовується в натяжних та гіпсокартонних стелях, приховує огріхи, допущені під час будівництва, а також маскує проводку та інші комунікації, прокладені зверху. Добре виглядає комбіноване стельове покриття з ПВХ плівки, що минає в гіпсокартонну стелю.

Натяжной потолок над кроватью.

Ремонт та оздоблення стін

Наша спальня – фортеця, де ми проводимо третину всього життя та забезпечує міцний сон. Тому огороджувальні поверхні повинні не тільки захищати від зовнішніх шумів, але й мати достатню теплоізоляцію, доповнювати загальну концепцію дизайну квартири.

Перед початком оздоблювальних робіт стіни очищаються і, якщо потрібно, шпаклюються. Щілини замазуються. Якщо дефекти критичні, то цьому передує штукатурка стін. Використання гіпсокартону позбавляє штукатурних робіт, стіни будуть гладкими і рівними, хоча при цьому «з'їдається» невелика частина корисної площі.

Далі настає черга обклеювання шпалерами або фарбування:

  • Шпалери вибираються за кольоровою гамою та фактурою. Переважно використовувати текстильні полотна, флізеліновий варіант з наступним забарвленням стіни. Досить широкий вибір миючих матеріалів, звичних паперових рулонів: але вони не дуже міцні.
  • «Емульсійна» – економ-варіант. Вона має гарну адгезію з будь-якою поверхнею. Популярними також вважаються латексні та акрилові фарби.

Фото спальні після обклеювання шпалерами:
Обои в маленькой спальне

Зверніть увагу: для кожного виду шпалер потрібен певний клей, тому вибирати його потрібно згідно з інструкцією від виробника оздоблювального матеріалу.

Загальні характеристики підлоги

Настил підлоги починають після закінчення обробки стелі та стін. До нього висуваються певні вимоги. Він має бути безпечним, теплим, зносостійким, з високим коефіцієнтом звукоізоляції, міцним, екологічно безпечним та довговічним.

Якщо проектом передбачено встановлення додаткових перекриттів, арок, ніш тощо, то поверхня підлоги нестиме додаткове навантаження.

Сьогодні вибір підлогових покриттів просто величезний:

  • дерево (дощате та паркетне покриття);
  • теплий ламінат;
  • лінолеум з різним малюнком;
  • м'яка пробка, що поглинає шуми;
  • грязевідштовхуючий мармолеум;
  • натуральний ковролін.

Також, використовуючи нові технології, можна змонтувати «наливну» підлогу.

Зверніть увагу: системи теплої підлоги не тільки створять параметри комфортного перебування в спальній кімнаті на всіх рівнях, але і дозволять демонтувати частково або взагалі прибрати радіатори опалення, збільшивши тим самим корисну площу спальні.

Світлопрозорі конструкції

Вікна зазвичай фарбують спеціальною фарбою, або ставлять нові склопакети перед обклеюванням шпалер та обробкою стелі. Дверні коробки за потреби теж змінюють на цьому етапі.

При заміні вікон слід керуватися міцністю та екологічними характеристиками нових склопакетів, а також зручністю користування. Про те, що краще пластик чи дерево суперечки не припиняються досі. З'явився новий варіант для спальної кімнати – комбіновані вікна, що поєднують дерево та алюміній, або пластик та дерево, або пластик та алюміній, ін. Така комбінація дозволяє посилити міцність профілю у віконних отворах, продовжити термін експлуатації дерева, захищеного пластиковими чи алюмінієвими накладками.

Користуються популярністю і вітражі: невимовна гра фарб, створювана сонячним світлом, заломленим різнокольоровими скляними фрагментами, створює казкову атмосферу, захищає кімнату від яскравого світла. Однак повністю міняти скло у спальні на вітраж не слід. Нестача ультрафіолету згубно позначається на зорі та нервовій системі. Тому як варіант – заміна одного великого вікна декількома малими віконцями з різним склінням та коефіцієнт природного освітлення в кімнаті буде відповідати нормі, а втрати тепла через невеликі віконні отвори значно зменшаться.

Окна с витражами - Барселона, Гауди.

Виконати ремонт спальної кімнати за бажання може кожен, причому самостійно. Хоча чимало людей, які зважилися на ремонт, вважають за краще довірити ці роботи професіоналам. Замовте ремонт у нас і залиштеся задоволеним результатом!

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити