Середньостатистичний мешканець живе у скромній квартирі, в якій санвузол теж невеликий. А хочеться простору, якоїсь легкості навіть на цих квадратних метрах. Рішення є – можна "розсунути" стіни за допомогою звичайної будівельної плитки.

Чому середня краще?

Сьогодні в магазині різноманіття різної плитки. Можна підібрати будь-яку за розміром. Ось тут не треба робити помилки. Розмір плитки дуже важливий! Великі квадрати - зі стороною більше 40 см або прямокутники можуть маленьку ванну ще більше візуально звузити, а плитка буде виглядати як чужорідний елемент.

Тоді, можливо, підійде маленька плитка? Знову неправильний вибір. Маленькі плиткові "стільники" - зі стороною менше 30 см теж не дружать із законами розширення простору. А якщо ще шви контрастного кольору, то легкість ванної зникне. До того ж, дрібну плитку укладати важко, процес триватиме багато часу. Великий мінус у тому, що у ванних кімнатах, де стіни викладені дрібною плиткою, частіше «поселяється» пліснява. Це виникає через низьку гідроізоляцію.

Найправильніший варіант – плитка середнього розміру. Кахель в діапазоні від 30 до 40 см буде в маленькій ванній виглядати як рідна. При цьому якщо використовувати прямокутну плитку, можна досягти зорового розширення приміщення, для цього треба укладати її довгою стороною по горизонту. Якщо ж метою є підняти стелю, то плитку довгою стороною потрібно викладати вертикально.

П'ять важливих плюсів плитки середнього розміру:

1. Підходить для будь-якого розміру.

2. При укладанні утворюється менше швів. Якщо не робити шви контрастними, простір приміщення візуально наповниться повітрям.

3. З цим кахлем може працювати навіть новачок, дефекти мало видно.

4. Легко транспортується.

5. Має хорошу гідроізоляцію, тому убезпечить ванну від утворення цвілі.

Перевага ніжності

Експериментувати, роблячи ремонт у маленькій ванній, складно. Прийде вдатися до перевіреної класики і вибрати облицювальний матеріал ніжних відтінків. Ідеальний варіант – біла плитка. Це та сама класика, яка житиме вічно. Але у фаворі та інші кольори. Колір знятих вершків або весняних хмар, природні кольори допоможуть змінити ванну. Але коричневого, землістого кольору тут не місце. Він погасить відчуття чистоти та візуально вкраде простір. Той самий ефект створять насичені червоний, бордовий, а також темно-синій та темно-зелений кольори.

Також потрібно визначитися – яка плитка потрібна: глянсова чи матова. Для невеликої ванни краще використовувати глянсову плитку. Матова теж гарна, але перша допоможе додати легкості. Можна взяти і ту, і іншу, облицювавши стіни так, щоб глянсова плитка проходила довгою смугою, що знову ж таки допоможе створити ілюзію розширення простору. Однак потрібно пам'ятати, що глянсовий облицювальний матеріал досить маркий, чистити його доведеться набагато частіше, ніж матовий.

З візерунком або без – ось у чому питання

Хочеться, щоб ванна була ошатною? Можна використовувати плитку із малюнком. Однак при виборі слід пам'ятати, що контрастний візерунок для маленької ванни не годиться. Чому? Такий акцент на стінах позбавить тієї повітряності, про яку мріє господар скромного за розмірами санвузла.

Найкращий варіант – кольорова вставка на стіні, облицьованій однотонною плиткою. Можна спробувати розташувати декорований кахель по діагоналі. Це рішення також зіграє свою роль візуальному розширенні простору. Головне, щоб малюнки на плитці були легкими, не масивними, інакше всі старання підуть нанівець.

Мелкая мозаичная плитка в ванной Небольшая ванная с полом под дерево Белая плитка в ванной с вкраплениями декора голубого цвета Ванная в бежевых тонах Облицовка санузла кафелем цвета снятых сливок
+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити