Часто при наклеюванні шпалер, особливо якщо вони тонкі, утворюються міхури. Причин їхньої освіти може бути кілька.
Це:
1. Нерівність самих стін. Їх треба було спочатку підготувати: вирівняти, пройтися поверхнею шпаклівкою, а потім ще нанести шар грунтовки.
2. Велика кількість клею. Важким видам шпалер це не зашкодить, але тонкі паперові страждають від надлишку рідини, що клеїть. Вони швидко намокають. Після наклеювання вони морщаться, стаючи мокрими, а потім висихають та стискаються. Звідси й утворюються бульбашки.
3. Неправильний вибір клею. Перед придбанням обов'язково треба прочитати інструкцію, для яких видів шпалер він призначений.
4. Шпалери зазнали впливу променів сонця або в кімнаті протяг. Від цього полотно швидше стискається, чого не можна припускати.
5. Клей нанесли тільки на шпалерні полотна, а стіни залишилися сухими. Поверхню стінок також необхідно промазувати тонким шаром клею.
6. Поспіх теж буде причиною, тому що при ньому погано розгладжуються шпалери.
Якщо дотримуватися правильно інструкцій, то проблем зі стінами не буде. Але якщо все-таки бульбашки проявилися під шпалерами, необхідно їх видалити. Існує чотири простих способи, як привести стіни в нормальний стан після наклеювання шпалер:
1. Перший метод. Його використовують лише тоді, коли наклеєне полотно ще не висохле. Якщо ви побачили міхур, то відклейте біля нього частину шпалер. Потім акуратно приклеювати знову, але тепер необхідно ретельно розгладжувати місце скупчення повітря до країв полотна.
2. Другий метод. Треба взяти швейну голку, зробити їй прокол у середині повітряної освіти. А потім видавити повітря чи зайвий клей зсередини. Такий варіант також підходить для сирих шпалер, які вже не можна відклеювати від стіни.
3. Третій метод. Його застосовують, коли шпалери вже висохли. Потрібно взяти медичний шприц. Їм проколюється міхур, а потім викачується повітря зсередини. Тепер це місце потрібно проклеїти. Для цього набирається шприцем клей рідкої консистенції, яка зможе пройти через отвір голки. Клейовим розчином заповнюється порожнеча міхура. І залишилося розгладити місце склеювання. Надлишки розчину вийдуть із зробленого отвору.
4. Четвертий метод. Його ще називають хірургічним. Бувають випадки, коли повітряний простір під шпалерами великий. Голкою вже нічого не виправиш. Прийде на цьому місці зробити розріз лезом або тонким ножем. Місце всередині також заповнюють клеєм, і далі вирівнюють, придавлюючи ганчіркою або валиком.
Але якщо у вас по всій поверхні смуги знаходиться безліч бульбашок, доведеться здерти її зі стіни. А потім наклеїти нове полотно. Але тепер усі дії виконувати акуратно та повільніше, щоб не утворилися повітряні прогалини всередині.
Звичайно, можна ще проблемну зону закрити, наприклад шафою, або повісити велике дзеркало, але це в тому випадку, якщо не зіпсується від такої перестановки інтер'єр кімнати. І вже до наступного ремонту просто забути про недоліки на стіні.