При будь-якому квартирному ремонті одним із пунктів є фарбування радіаторів. Яку фарбу взяти, на які параметри орієнтуватися, як почистити та пофарбувати батареї?

Для початку потрібно запам'ятати які властивості повинна мати фарба для радіаторів:

1 – термостійкість (витримувати високі температури)

2 – високе зчеплення з металом

3 – протикорозійні якості.

Більшість пропонованих у продажу фарб і емалей мають перераховані особливості. Вони стійкі до температури до 90 градусів, але процес фарбування рекомендується проводити поза опалювальним сезоном, тобто на холодних батареях. Причина цього – відсутність рівності, зниження якості покриття при включеному опаленні, можливі зсуви, тріщини при висиханні.

Зараз на ринку будматеріалів є сорти емалей, що дозволяють фарбувати опалювальні системи за високих температур. Йдеться про термостійкі види, які після висихання не втрачають своїх властивостей, зберігають якість покриття та колір.

Як підібрати фарбу?

Слід орієнтуватися на склад, вибираючи потрібний матеріал.

1) Алкідна емаль має сильний специфічний запах. Застосовуючи цей вид, доведеться забезпечити інтенсивне провітрювання. Один шар висихає за дві години.

Ця емаль має велику стійкість до побутової хімії, тому часто застосовується у малярних роботах на кухні.

Чудово поєднується з лакофарбовими поверхнями, добре лягає на такі покриття.

2) Акрилова фарба ідеально підійде для малярки батарей у кімнатах із високою вологістю повітря, наприклад, у ванній.

Цей різновид має високу теплостійкість, застосовується до великого діапазону температур, славиться чудовою водостійкістю, не має різкого запаху.

Сохне в середньому одну годину, наступний шар можна наносити тільки після закінчення цього часу.

Алгоритм фарбування

1 – Добірка потрібної фарби

Під час опалювального сезону, при гарячих радіаторах слід спочатку переконатися, що фарба не виключає можливості нанесення при високих температурах. Більшість барвників створені для малярних робіт на холодних поверхнях. Втративши цей момент, можна розчаруватися результатом у разі нерівностей, плям, тріщин.

Покриття, не призначене для використання на гарячих радіаторах, сохне часто дуже швидко і нерівно, що не дозволяє вкластися фарбою рівномірним шаром.

2 – Очищення місця фарбування

Перед початком робіт елементи опалення обов'язково повинні бути очищені, знежирені, просушені.

Якщо це перше нанесення на батареї, немає старої фарби, то рекомендується знежирити, пройшовшись по радіатору наждачним папером, видалити забруднення, накласти шар ґрунтовки. Ґрунтовку важливо взяти за вказівкою виробника фарбуючої речовини.

Якщо є стара фарба, то вчинити можна наступним чином:

- подивитися стан колишнього покриття. Якщо є тріщини, відколи, відшарування, то попередні шари бажано видалити. Потім настає план дій, аналогічний для незабарвлених батарей.

- якщо стан колишнього фарбування хороший, рівний, відсутні тріщини та відшаровування, достатньо лише освіжити колір. Для цього потрібно зачистити об'єкт шліфувальним папером до матовості, усунути пил, знежирити.

3 – Процес фарбування

Елементи системи опалення фарбують в 1-2 шари, використовуючи малярську кисть. Рідше користуються фарборозпилювачем. Валик є невідповідним інструментом, оскільки створює незручність при нанесенні.

Пензель вибирається заздалегідь, з урахуванням параметрів, місцезнаходження поверхні, що фарбується. Комусь зручніше працювати широким пензликом, комусь вузьким, довгим. З придбанням цього інструменту питань не виникне, у будівельних магазинах доступний величезний вибір на будь-який смак.

Якщо прийнято рішення наносити фарбу в 2 шари, то спочатку треба ошкурити перший шар, що підсохнув.

Користуючись даними порадами та застосовуючи весь алгоритм дій, можна швидко та легко відреставрувати систему опалення, надавши їй красивого та доглянутого вигляду.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити