Розмірковуючи над черговим ремонтом у квартирі, в голову мимоволі пускаєш думку про фарбування стін фарбою. Чи варто використовувати таке оздоблення у житловому приміщенні? Так, з відтінками тут обмежень не буде, та й поєднувати можна комбінувати кольори, малюнки, візерунки. До того ж бувають фарби з різними властивостями, характеристиками та здібностями.

Плюси та мінуси фарби для стін

Оранжевая краска на стене в гостинной

Серед переваг дизайнери відзначають:

1. Різноманітність – у магазинах представлена величезна палітра кольорів, до того ж є можливість змішувати відтінки, регулюючи насиченість, глибину, яскравість та інші параметри. Виразність інтер'єру нададуть несподівані чи традиційні поєднання: для кожної стіни свій колір, бризки фарби, ляпки, розлучення, лінії, орнаменти, квіти, геометричні візерунки, плавні переходи, градієнт.

2. Довговічність – якщо вибрати якісну фарбу та при нанесенні виконувати всі правила, покриття прослужить дуже довго.

3. Міцність – ні маленькі діти, ні тварини, ні інші механічні пошкодження не здатні порушити цілісність покриття.

4. Легкий догляд – навіть якщо часто протирати стіни, фарба не зітреться, колір залишиться таким самим насиченим, а текстура первозданною.

5. Зручність – фарбувати стіни можна за допомогою будь-якого зручного інструменту: валика, пензля, пульверизатора або губки. Фарба стане ідеальним покриттям для кімнат з неідеальними стінами, хитромудрими обрисами, безліччю об'ємних елементів. Арки, колони, виступи, вставки або ніші простіше обробити рідиною, покриття буде надійним і ляже рівно.

6. Усунення вад – обробка таким чином дозволить приховати дрібні дефекти у вигляді тріщин, сколів, подряпин. Виправити недолік можна легко та швидко.

Проте все ж таки тут не обійшлося без мінусів:

Покраска стен в зеленый

1. Підготовка – для рівномірного нанесення та тривалого терміну служби доведеться ретельно вирівняти стіни, замазати всі нерівності, зробити кути ідеальними, відточеними, виключити тріщини, ямки тощо.

2. Нанесення – це на вигляд здається, що фарбувати стіни просто, але насправді процес має багато тонкощів. Початківцям краще взяти валик, їм простіше наносити фарбу. Якщо немає досвіду, та й в інших випадках теж, краще купувати якісні склади, від консистенції також багато залежить.

3. Скупчення забруднень – деякі марки фарб схильні до притягування пилу, тому краще підстрахуватися та регулярно проводити вологе прибирання.

4. Ушкодження – з пофарбованими стінами потрібно поводитися акуратно: не терти, не дряпати, не бити.

Види фарб для внутрішнього оздоблення стін

Спальня с голубой стеной

Цей матеріал класифікується насамперед за складом:

• водно-дисперсійні фарби – знайома багатьом водоемульсійка, відповідно, у складі є вода; саме через неї фарба добре вбирається, швидко сохне, не має запаху, паропроникна, не боїться бруду, легко миється;

• олійні – основою є натуральна та штучна оліфа, куди додають особливі пігменти; ці фарби відрізняються довговічністю та надійністю, прослужать довго, як усередині приміщення, так і як зовнішня обробка; з мінусів: дуже довго сохнуть, запах їдкий, довго вивітрюється, здатність пропускати повітря майже відсутня;

• алкідні – інгредієнти з'єднані алкідними смолами; за допомогою цієї фарби вдасться захистити від корозії будь-який метал завдяки спеціальній паронепроникній плівці; в житлових приміщеннях фарбу алкіду рідко використовують, так як неприємний запах не вивітрюється ще довго;

• акрилові – фарба складається зі смол, що утворюють на поверхні щільну плівку, цей захист захищає від вологи та пошкоджень, від акрилової фарби немає такого неприємного запаху, і вона висохне швидко;

• латексні – основний компонент створює ефектну глянцеву поверхню, на будь-яку фактуру фарба наноситься рівномірно та акуратно;

• силіконові - ідеальні для фасадів, відштовхують воду, пропускають пару.

Для кожного приміщення важливо підібрати правильну колірну гаму. Наприклад, вузький та темний передпокій краще забарвлювати у світлі відтінки з мінімумом візерунків: від білого до бежевого. У вітальні не повинно бути тонів, що кричать, спокійний блакитний, бузковий, м'ятний, сірий, приглушений помаранчевий відмінно підійдуть.

У кухню можна привнести більше яскравих та соковитих тонів: апельсиновий, зелений, червоний, фуксія, жовтий тощо. Спокійні пастельні кольори для спальні не відволікатимуть, тільки заспокоять, налаштують на здоровий сон.

Санузел в фиолетовых тонах Ванная в нежно-голубом цвете Гостинная в темно-бежевом цвете на стенах Спальня в кляксами краски на стене
+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити