Однією з умов комфортного проживання у квартирі чи будинку є наявність тепла. Для цього встановлюють радіатори опалення. На сучасному ринку сьогодні великий вибір таких пристроїв. Завданням споживача є придбання собі оптимального варіанта радіаторів.

Матеріали для виготовлення радіаторів

Для виготовлення опалювальних приладів використовуються різні матеріали і від цього залежать показники експлуатації. Це слід враховувати під час виборів.

Обігрівачі зі сталі

Незважаючи на різноманітність конструкцій, всі вони мають спільні переваги:

• Сталевий радіатор має гарну тепловіддачу. Спостерігається дуже швидке розігрівання пристрою.

• Устаткування має невелику масу. Це позитивно відбивається на перевезенні та процесі виконання монтажних робіт.

• Якщо правильно дотримуються умови експлуатації, такий радіатор прослужить досить довго.

• Хороші міцності дозволяють витримувати значні гідроудари.

До недоліків слід віднести нестійкість до корозії. Такі пристрої потребують наявності якісного теплоносія. Якщо він має низьку якість, то це призводить до утворення іржі. Результатом буде скорочення терміну служби. Сталь нетерпима до лужних середовищ.

Злив води на літній період не рекомендовано. Це зумовлює активізацію корозійних процесів. У цьому випадку сталевий радіатор стане непридатним протягом 2-3 років. Рекомендується періодичне промивання з метою видалення шлаків, що накопичилися.

Алюмінієві радіатори

У споживачів цей вид користується популярністю завдяки своєму привабливому зовнішньому вигляду.

До позитивних якостей слід віднести такі моменти:

1. Компактність, мобільність, що зумовлено їхньою невеликою вагою. Такий прилад легко встановлювати.

2. Пристрій має високу тепловіддачу. До позитивних моментів також слід віднести швидке розігрів із досить хорошим регулюванням.

3. Визначальним моментом для споживача є те, що такі радіатори мають відносно невелику вартість.

При виборі алюмінієвих радіаторів головним критерієм є стійкість до стрибків тиску води в системі. Якщо перепади тиску характеризуються значними величинами, пристрій може деформуватися. Крім того, такі радіатори призначені тільки для чистого теплоносія. Незначна кількість абразиву спричинить руйнування захисного шару. В результаті прилад швидко вийде з ладу.

Біметалічні радіатори

Цей варіант з усіх радіаторів відрізняється найбільшою надійністю. Основою для виготовлення служить сплав двох металів: алюміній та сталь або алюміній та мідь. До позитивних характеристик слід зарахувати такі моменти:

• Високі показники міцності. Таким радіаторам не страшні жодні гідроудари.

• Досить хороша тепловіддача. Такий радіатор здатний швидко нагріватися та чуйно піддається регулюванню.

• Біметалеве обладнання характеризується тривалістю експлуатації. Споживачу воно здатне прослужити щонайменше 30 років.

• У радіаторах може бути теплоносій значної температури, величина якого досягає понад 1000 градусів.

• Такий пристрій практично не зазнає корозії. Особливо це характерно для моделей, при виготовленні яких використовується мідь.

Чавунний радіатор

Ще нещодавно радіатори з чавуну були єдиними представниками в лінійці опалювальних приладів. Це було невипадково, а зумовлено їх прекрасними теплотехнічними характеристиками:

1. Радіатор із чавуну нагрівається повільно, але також не поспішаючи і віддає тепло. Вони довго не остигають після відключення подачі теплоносія.

2. Чавун дуже мало піддається процесам корозії.

3. Такому радіатору абсолютно байдужий характер теплоносія, що циркулює у ньому. На нього він практично не реагує, чудово працюючи при теплоносії та з низькими показниками якості.

4. Тривалий термін експлуатації, що становить близько 40 років.

Звичайно, значну масу можна зарахувати до явних недоліків таких радіаторів. Це перетворюється на справжню проблему під час перевезення та встановлення радіаторів на постійне місце. Встановити важку чавунну батарею дуже складно. Згодом усередині накопичуються забруднення. Тому чавунні радіатори потрібно періодично чистити. Чавун інерційний, тому погано піддається регулюванню.

Розрізняються радіатори і за конструкцією.

Секційний тип

Такий прилад складається з кількох елементів-секцій, які з'єднуються між собою. Кількість секцій залежить від площі для обігріву.

Трубчасті радіатори

Вони мають незвичайний зовнішній вигляд, відрізняються економічністю та гарною віддачею тепла. Трубки розташовані в ряди, а їхня кількість може досягати 9.

Пластинчастий радіатор

Нагрівальні елементи знаходяться між двома ребристими панелями. Тепло вони віддають конвекцією. Випуск налагоджений у настінному та стельовому варіанті.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити