Широке поширення гіпсокартон набув нашій країні останні 15-20 років. Він успішно використовується при будівельних роботах, як у житлових об'єктах, і на об'єктах комерційної нерухомості. Напевно, таку популярність цей оздоблювальний матеріал завоював недарма. Спробуємо розібратися, що ж по суті являють собою сучасні гіпсокартонні листи (ГКЛ) або гіпсокартон.

Гіпсокартонні листи

Гіпсокартонні листи – це осердя з будівельного гіпсу, обклеєний з обох боків спеціальним картоном. Для поліпшення його характеристик безпосередньо до гіпсу додаються особливі компоненти, склад яких відрізняється, залежно від виробника. Картон у складі ГКЛ виконує не тільки роль каркасу, але і служить чудовою основою, на яку можна нанести будь-який оздоблювальний матеріал – штукатурку, кахель та ін. Так як гіпсокартон складається з природних екологічно чистих матеріалів, його використання допускається як в нежитлових, так і в житлових приміщеннях. Сучасні гіпсокартонні листи мають енергозберігаючі та звукоізоляційні властивості, а також відносяться до вогнестійких оздоблювальних матеріалів. Однією з найважливіших характерних рис гіпсокартону є здатність поглинати надлишок вологи з атмосфери, а також віддавати її, якщо вологість повітря занадто мала.

В даний час найбільш поширені 3 різновиди гіпсокартонного листа:

  • стандартний,
  • вогнестійкий
  • водостійкий.

Властивість вогнестійкості ГКЛ набувають за рахунок додавання в гіпс скловолокна, яке під впливом високих температур дозволяє сповільнити процес руйнування гіпсокартону. З цього матеріалу виготовляють будівельні конструкції у приміщеннях з підвищеними вимогами до вогнестійкості, вогнезахисні екрани для повітроводів, вентиляційних шахт, а також протипожежні перепони. Для будівель з сухим і нормальним кліматом застосовується вогнестійкий гіпсокартон, а для будівель з підвищеною вологістю переважно використовувати гіпсокартонні вологостійкі листи.

Вологостійкий гіпсокартон виробляють шляхом обробки його картонних поверхонь речовинами, що знижують ризик утворення плісняви та грибків, а також підвищують вологостійкість матеріалу. Варто зазначити, що при використанні вологостійких ГКЛ у санвузлах або саунах, лицьову сторону гіпсокартону необхідно додатково захистити водостійкими ґрунтовками, фарбами, плиткою кахлі або полімерними покриттями.

Монтаж

Монтаж гіпсокартону у вологих приміщеннях проводиться досить просто. На прикріплену до поверхні стіни або стелі решетування з дерев'яних рейок або алюмінієвого профілю, попередньо вирівняне за рівнем, за допомогою шурупів кріпляться гіпсокартонні листи. Прошарок повітря між стіною та гіпсокартоном забезпечує додаткову шумоізоляцію, а також зменшує теплопровідність усієї конструкції, допомагаючи зберегти тепло в приміщенні. При необхідності цей простір можна заповнити спеціальними ізоляційними матеріалами, а також прокласти електричні кабелі та інші комунікації.

На поверхню гіпсокартону без додаткового вирівнювання можна клеїти шпалери та керамічну плитку, наносити фарбу та побілку. Є тут і нюанси. Перед обклеюванням шпалер необхідно ретельно обробити нітроемаллю капелюшка саморізів, що кріплять лист на латах. Якщо цього не зробити, згодом у цих місцях на шпалерах можуть проступити сліди іржі. Також необхідно пам'ятати, що разом із ГКЛ не рекомендується використовувати вапняні фарби, тому що вони погано тримаються на картонній поверхні.

Економія 

Гіпсокартонні листи відмінно гнуться, пиляються і навіть ріжуться ножем. Маючи відповідні навички з цього матеріалу легко можна виготовити різні фігурні архітектурні елементи для внутрішнього оздоблення приміщень - арки, багатоярусні стелі, перегородки. Той факт, що гіпсокартон, надзвичайно зручний для роботи, дозволяє значно скорочувати терміни проведення ремонтних робіт. Для прикладу, якісне облицювання стін гіпсокартоном вимагає вдвічі менше трудовитрат, ніж їх оштукатурювання та шпаклювання. А це дозволяє заощадити не лише час, а й гроші замовника.

+
Дайте відповідь на 5 питань щоб отримати кошторис на ремонт
  1. крок
  2. крок
  3. крок
  4. крок
  5. крок
отримати
закрити