Зі зміною пори року можна міняти не лише одяг, а й зовнішній вигляд квартири. Сезонний дизайн квартири може виражатися двома протилежними способами. Перший натхненний погодою за вікном і намагається відповідати їй. Другий бере за основу бажання уникнути існуючої реальності в протилежну. Взимку такий будинок може нагадувати тропічне бунгало, а влітку наповнюватися прохолодою.
Найпростіше створювати подібні інтер'єри за допомогою декоративних елементів. Щоб кожні півроку чи кілька місяців не доводилося робити масштабну перестановку, основну обстановку роблять базовою. Нейтральне тло дозволить доповнювати його предметами практично будь-яких кольорів. Зміни підлягають мобільні деталі: домашній текстиль, картини, аксесуари. Деколи навіть кілька речей певного кольору чи фактури дозволяють створити необхідний настрій.
Зимовий інтер'єрбільш контрастний. Його часто передають за допомогою монохромної чорно-білої гами. Переважні чисті відтінки, але не надто яскраві та стриманіші. Можна використовувати металеві та інші аксесуари, що мають холодний блиск. При цьому на зиму припадає багато свят, тому до холодних тонів можуть додаватися прикраси або веселі тематичні аксесуари. Потрібний сезон можуть підкреслити і аромати – свічки чи саморобні саше.
Весняне оформлення передбачає ніжні пастельні відтінки та загальну легкість обстановки. Щільний зимовий текстиль можна замінити легшим. У принтах і картинах можуть бути зображення первоцветов. В цей час не варто перевантажувати інтер'єр зайвими речами. Влітку до пастельних додаються приглушені темні тони зеленого, коричневого, а також різноманіття ягідних відтінків. Тканини мають відповідати спекотному сезону. Добре підійдуть натуральний шовк, бавовна чи льон.
Осіння тематика може стосуватися домашнього затишку або нових кар'єрних чи навчальних починань. Інтер'єр кабінету або робочої зони може ставати суворішим і зібранішим. Якщо в будинку прохолодно, можна поміняти покривала на пухнасті чи в'язані, використовувати оксамитові чи вовняні тканини. Вітається багатошаровість та фактурний текстиль. Відтінки мають бути теплими та глибокими. Підійде коричнева і червоно-жовтогаряча гама, а також насичений зелений або стриманий металік. Часто використовуються орнаменти. Стіни можна прикрасити тематичними краєвидами чи гербаріями.
Навіть кілька комплектів штор або покривал здатні змінити ефект, що виробляється кімнатою, тому зберігання подібних «наборів» не має стати великою проблемою. При цьому кожна людина має власні асоціації з кожним сезоном. Подібний мінливий інтер'єр дозволяє проявити свій творчий початок і створити найбільш комфортну обстановку на будь-який період часу. Сезонне рішення можна використовувати і на постійній основі, вибравши його як головну палітру певної кімнати. В цьому випадку можна приміряти характеристики пори року не тільки на декор, але також на загальне тло кімнати та колір меблів.